Верховна Рада України
ЦОВВ та нац. комісії
Центральні установи
Суди та прокуратура

Дні народження


Пробний доступ
(4 сторінок)
[Вихід]
Передплачено до
18.02.2019

Дата оновлення БД 17.02.2019

Зварич Роман Михайлович; ВР України, чл. фракції Партії "Блок Петра Порошенка" (з 04.2018).
Н. 20.11.1953 (м.Нью-Йорк, США); укр.; батько Михайло Петрович (1926) - власник буд. фірми; мати Мельничук Стефанія (1933) - робітниця; дружина Ковалевська Світлана Вікторівна (1963) - історик-етнограф; син Богдан (1986).
Осв.: Мангеттенський коледж, філос. ф-т (1971-76), "Суспільні науки".
Нар. деп. України 8 склик. з 04.2018 від Партії "Блок Петра Порошенка", N 82 в списку. На час виборів: тимчасово не працював, б/п.
Нар. деп. України 6 склик. 11.2007-12.12 від блоку "Наша Україна - Народна самооборона", N 36 в списку. На час виборів: тимчасово не працював, чл. НСНУ. Заст. голови фракції Блоку "Наша Україна - Народна самооборона" (з 11.2007), чл. Ком-ту з питань правової політики (з 12.2007), голова підкомітету з питань стандартів нормотворчої діяльності та планування законодавчої діяльності Верховної Ради України (з 01.2008).
Нар. деп. України 5 склик. 04.-09.2006 від Блоку "Наша Україна", N 26 в списку. На час виборів: тимчасово не працював, чл. НСНУ. Голова підкомітету підкомітету з питань планування законодавчої діяльності Ком-ту з питань правової політики (07.-09.2006), чл. фракції Блоку "Наша Україна" (04.-09.2006). Склав деп. повноваженя 14.09.2006.
Нар. деп. України 4 склик. 04.2002-03.05, виб. окр. N 90, Івано-Фр. обл., висун. Вибор. блоком політичних партій "Блок Віктора Ющенка "Наша Україна". За 60.90%, 5 суперн. На час виборів: нар. деп. України, член НРУ. Чл. фракції "Наша Україна" (з 05.2002), заст. голови Ком-ту з питань европейської інтеґрації (з 06.2002), чл. Пост. делеґації ВР України в ПАРЕ (з 06.2002). Склав деп. повноваження 03.03.2005.
Нар. деп. України 3 склик. 03.1998-04.2002 від НРУ, N 24 в списку. На час виборів: директор інформ.-аналіт. служби Центру дем. реформ, чл. НРУ. Чл. фракції НРУ (05.1998-06.99, з 03.1999 - уповноважений), чл. фракції ПРП "Реформи-Конґрес" (06.1999-02.2000), чл. фракції НРУ (першої) (з 02.2000; з 04.2000 - фракція НРУ). Чл. Ком-ту з питань правової реформи (07.1998-03.2000); чл. Ком-ту у закордонних справах (з 03.2000).
1986-91 - викладач, Нью-Йорк. ун-т. З 1991 - в Україні. 03.10.1993 - відмовився від громадянства США. 16.01.1995 - надано укр. громадянство. 1992 - один з орг. Конґресу укр. націоналістів. 11.1993-04.94 - один з організаторів всеукр. прес-центру "Вибори-94". З 06.1994 - директор Аналітично-інформ. служби "Демос" Центру дем. реформ. 04.02.-27.09.2005 - Міністр юстиції України. 04.08.-01.11.2006 - Міністр юстиції України. Чл. Ради нац. безпеки і оборони України (з 11.09.06). З 12.1995 - чл. Центр. проводу НРУ, 10.1997-05.98 - чл. президії Центр. проводу НРУ. З 05.1999 - чл. ПРП, чл. правління ПРП (з 05.1999). Заст. голови НРУ (05.2003-03.05). Був чл. правління Міжнар. фонду "Відродження". Довірена особа канд. на пост Президента України В.Ющенка в єдиному загальнодерж. вибор. окрузі (2004-05). Кер. центр. штабу НСНУ (з 10.2005). Член президії Ради НС "Наша Україна" (03.-11.2005); член Ради НС "Наша Україна" (з 03.2005). Чл. Вищої ради юстиції (10.-11.2006). Член Ради нац. безпеки і оборони України (09.-11.2006). Пред. Президента України у ВР України (11.2006-08.07).
Автор близько 30 наук. праць, зокрема монографії "Або/або" (1991), брошур "Воля до справедливості" (1993), "Азбука демократії" (1995), "Україна і НАТО" (1995), "Наш основний закон" (1997). Автор (співав.) понад 100 законопроєктів.
Володіє анґл. мовою.
Контакти:


Роздрукувати довідку