Верховна Рада України
ЦОВВ та нац. комісії
Центральні установи
Суди та прокуратура

Дні народження


Пробний доступ
(4 сторінок)
[Вихід]
Передплачено до
25.08.2019

Дата оновлення БД 24.08.2019

Таран-Терен Віктор Васильович; кол. нар. деп. України.
Н. 09.07.1941 (с.Павлиш, Онуфріївський р-н, Кіровогр. обл.); укр.; батько Таран Василь Васильович (1908-1973) - столяр; мати Марія Гнатівна (1909-1985) - селянка; дружина Алла Вікторівна (1963) - держ. службовець; син Віктор (1977).
Осв.: Харків. авіац. ін-т, радіотех. ф-т (1959-65), інж.-електронник; Братислав. ун-т ім. Каменського (1983-85).
Нар. деп. України 6 склик. 11.2007-12.12 від Блоку Ю.Тимошенко, N 18 в списку. На час виборів: пенсіонер, член ВО "Батьківщина". Чл. фракції "Блок Юлії Тимошенко" (з 11.2007), 1-й заст. голови Ком-ту з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин (з 12.2007).
Нар. деп. України 5 склик. 04.2006-06.07 від Блоку Ю.Тимошенко, N 18 в списку, чл. ВО "Батьківщина". Заст. голови Ком-ту з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин (з 07.2006), чл. фракції "Блоку Юлії Тимошенко" (з 05.2006). Склав деп. повноваження 14.06.2007.
Нар. деп. України 4 склик. 04.2002-04.06 від блоку Ю.Тимошенко, N 13 в списку, член ВО "Батьківщина". Чл. фракції Блоку Ю.Тимошенко (05.2002-04.06), голова підкомітету з прав людини Ком-ту з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин (06.2002-04.06).
Нар. деп. України 3 склик. 04.2000-04.02 від НРУ, N 48 в списку, чл. НРУ. Чл. Ком-ту з питань прав людини, нац. меншин та міжнац. відносин (04-07.2000), чл. Ком-ту з питань свободи слова та інформації (з 07.2000). Чл. фракції НРУ (04.-10.2000), чл. фракції "Батьківщина" (з 10.2000).
Нар. деп. України 2 склик. з 04.1994 (2-й тур) до 04.1998, Кременчуцький-Автозаводський виб. окр. N 321, Полтав. обл. Чл. Ком-ту з питань соц. політики та праці. Чл. фракції НРУ (до цього - ґрупи "Державність"). На час виборів: журнал "Розбудова держави", гол. ред.
1958-59 - слюсар-арматурник, Крюківське кар'єроуправління, м.Кременчук. 1959-65 - студент, Харків. авіаційний ін-т. 1965-78 - технік, інженер, ст. інженер, з-д "Арсенал", м.Київ. 14978-94 - позашт. кореспондент, газета "Молода ґвардія"; ред. відділу, в-во "Дніпро"; відповід. секретар, Сп. письменників України; гол. редактор, журнал "Розбудова держави". Мав виклики в КДБ, розсипано набір другої збірки, в 1971 вилучався зі Спілки письменників. В 1984-85 студіював словацьку мову в Братиславському ун-ті. З 1989 - заст. голови Руху м.Києва та обл., чл. Проводу Руху; з 1992 - чл. УРП, заст. голови Проводу УРП, чл. Проводу УРП; з 1997 - чл. НРУ; чл. Центр. проводу НРУ (з 03.1999). Лавреат премій ім. В.Сосюри, ім. О.Копиленка, "Благовіст".
Володіє словац., франц. мовами.


Роздрукувати довідку