Верховна Рада України
ЦОВВ та нац. комісії
Центральні установи
Суди та прокуратура

Дні народження


Пробний доступ
(4 сторінок)
[Вихід]
Передплачено до
22.07.2019

Дата оновлення БД 21.07.2019

Порошенко Петро Олексійович, к.юрид.н. (2002); Президент України (07.06.2014-20.05.19); голова Центральної ради ПП "Європейська Солідарність" (з 05.2019).

Н. 26.09.1965 (м.Болград, Одес. обл.); укр.; батько Олексій Іванович (1936) - ґен. директор концерну "Укрпромінвест"; мати Євгенія Сергіївна (1937-2004); дружина Марина Анатоліївна (1962) - лікар; син Олексій (1985); дочки Євгенія (2000) та Олександра (2000); син Михайло (2001).

Осв.: Київ. ун-т ім. Т.Шевченка, ф-т міжнар. відносин і міжнар. права (1982-84, 1986-89), економіст-міжнародник; канд. дис. "Правове реґулювання управління державними корпоративними правами в Україні" (Одес. нац. юрид. академія, 2002).

Нар. деп. України 7 склик. 12.2012-06.14, виб. окр. N 12, Вінн. обл., самовисування. За 71.52%, 7 суперн. На час виборів: Міністр економічного розвитку і торгівлі України, б/п. Чл. Ком-ту з питань европейської інтеґрації (з 12.2012). Склав деп. повноваження 03.06.2014.

Нар. деп. України 5 склик. 04.2006-06.07 від Блоку "Наша Україна", N 33 в списку. На час виборів: голова правління Благодійного фонду Петра Порошенка, чл. НСНУ. Голова Ком-ту з питань фiнансiв i банківської діяльності (з 07.2006), чл. фракції Блоку "Наша Україна" (з 04.2006). Склав деп. повноваження 15.06.2007.

Нар. деп. України 4 склик. 04.2002-09.05, виб. окр. N 12, Вінн. обл., висун. Вибор. блоком політичних партій "Блок Віктора Ющенка "Наша Україна". За 49.99%, 17 суперн. На час виборів: нар. деп. України, член Партії "Солідарність". Чл. фракції "Наша Україна" (з 05.2002, уповноваж. пред. з 06.2002), голова Ком-ту з питань бюджету (з 06.2002). Склав деп. повноваження 08.09.2005.

Нар. деп. України 3 склик. 04.1998-04.2002, виб. окр. N 12, Вінн. обл. На час виборів: голова спостережної ради ВАТ "Вінницька кондитерська фабрика". Чл. фракції СДПУ(О) (05.1998-02.2000), кер. ґрупи "Солідарність" (з 02.2000), кер. фракції Партії "Солідарність"; голова підком-ту з цінних паперів, фондового та інвест. ринків Ком-ту з питань фінансів і банківської діяльності (з 07.1998).

1990-91 - заст. ґен. директора, Об'єднання малих підприємств і підприємців "Республіка". 1991-93 - ґен. директор, АТ "Біржовий дім "Україна". 1993-98 - ґен. директор, ЗАТ "Український промислово-інвестиційний концерн". Президент ВАТ "Завод "Ленінська кузня"; голова ради АКБ "Мрія". 08.02.-08.09.2005 - Секретар Ради нац. безпеки і оборони України, радник Президента України з питань нац. безпеки і оборони, чл. Ради. 07.1999 - 2004 - заст. голови Ради НБУ. 09.10.2009-11.03.10 - Міністр закордонних справ України. 23.03.-03.12.2012 - Міністр економічного розвитку і торгівлі України. Чл. Ради НБУ (07.1999-03.2014).


Голова Партії солідарності України (07.-11.2000); співголова Партії реґіонального відродження "Трудова солідарність України" (11.2000-2001); заст. голови Партії реґіонів України (03.-11.2001); голова Партії "Солідарність" (11.2001-03.05). Кер. центр. штабу "Виборчого блоку Віктора Ющенка "Наша Україна" (11.2001-02). 1-й заст. голови Коорд. ради блоку "Наша Україна" (2004-05). Довірена особа канд. на пост Президента України В.Ющенка в єдиному загальнодерж. вибор. окрузі (2004-05). Чл. Ком-ту нац. порятунку (11.2004-01.05); чл. Антикризового центру (з 06.2005). Чл. Ради НС "Наша Україна" (з 03.2005), заст. голови Ради НС "Наша Україна" (03.-11.2005). Чл. Ради НБУ (з 07.1999), заст. голови Ради НБУ (11.2000-02.07), голова (02.2007-04.12); голова правління Благодійного фонду Петра Порошенка.

Засл. економіст України (08.1997). Лавреат Міжнар. премії ім. П.Орлика, Держ. премії України в галузі науки і техніки (1999). Орден "За заслуги" III (12.1998), II ст. (09.1999). Дипломат. ранґ - Надзв. і Повн. Посол (10.2009).

Володіє англ. мовою.

Контакти:


Роздрукувати довідку