Наливайченко Валентин Олександрович; Голова СБУ (24.02.2014-18.06.15); голова ПП "Громадсько-політичний рух Валентина Наливайченка "Справедливість"" (з 2015); координатор Громадської ініціативи "Оновлення країни" (з 05.2010).

Н. 08.06.1966 (м.Запоріжжя); укр.; одружений; має дочку.

Осв.: Київ. ун-т ім. Т.Шевченка, філол. ф-т (1986-90), філолог, викладач рос. мови та літератури, викладач рос. мови як іноземної.

Нар. деп. України 7 склик. 12.2012-03.14 від ПП "УДАР (Український демократичний альянс за реформи) Віталія Кличка", N 3 в списку. На час виборів: керівник групи радників ТОВ "Смайл Холдінг Україна", чл. ПП "УДАР (Український демократичний альянс за реформи) Віталія Кличка". Чл. фракції ПП "УДАР (Український демократичний альянс за реформи) Віталія Кличка" (з 12.2012), 1-й заст. голови Ком-ту у закордонних справах (з 12.2012). Склав деп. повноваження 17.03.2014.

09.1983-06.84 - студент, Харків. держ. ун-т. 06.1984-05.86 - служба в армії. 09.1986-06.90 - студент, Київ. ун-т ім. т.Шевченка. 09.1990-08.91 - викладач катедри рос. мови, Київ. інж.-буд. ін-т. 08.1991-01.92 - тимчасово не працював. 01.1992-05.94 - заст. директора з економіки, маркетинґу та менеджменту, ПП "Якість". 05.1994-08.95 - 2-й секр., 08.1995-11.97 - 1-й секретар консульського відділу, Посольство України у Фінляндії (за сумісництвом в Данії та Норвегії). 11.1997-07.98 - тичасово не працював. 07.-08.1998 - 1-й секретар, в.о. зав. відділу консульського забезпечення інтересів фізичних і юридичних осіб, 01.2000-01.01 - радник, в.о. зав. відділу аналізу і планування, т.в.о. заст. начальника Консульського управління, 01.-05.2001 - заст. нач. Консульського управління Департаменту консульської служби, МЗС України. 05.2001-11.03 - Ґенеральний консул (радник), Посольство України в США. 11.2003-02.04 - директор Департаменту консульської служби, 02.2004-01.06 - заст. Міністра, МЗС України. 30.12.2005-29.05.06 - Надзв. і Повн. Посол України в Республіці Білорусь. 09.2005-03.09 - 1-й заст. Голови - кер. Антитерористичного центру при СБУ, з 12.2006 - в.о. Голови, 03.2009-03.10 - Голова, Служба безпеки України. Чл. Ради нац. безпеки і оборони України (з 3.04.2007); уповноваж. координатор - кер. Міжвідомчої ґрупи України у Віртуальному центрі ГУАМ; чл. Комісії при Президентові України з питань громадянства (з 04.2004). Чл. партії "Наша Україна" (09.2010-12); голова Політради партії "Наша Україна" (09.2010-05.12). Повноважений ВР України з контролю за діяльністю СБУ (з 22.02.2014).

Медаль "За сприяння в охороні державного кордону України" (07.2003). Дипломат. ранґ - Надзв. і Повн. Посланник 1-го класу (06.2004). Держ. службовець 3-го ранґу (08.2006), 2-го ранґу (03.2007), 1-го ранґу (06.2009). Орден Ярослава Мудрого V (06.2007), IV ст. (02.2010).

Володіє анґл., фін. мовами.

Контакти: