Верховна Рада України
ЦОВВ та нац. комісії
Центральні установи
Суди та прокуратура

Дні народження


Пробний доступ
(4 сторінок)
[Вихід]
Передплачено до
24.04.2019

Дата оновлення БД 23.04.2019

Хорошковський Валерій Іванович, д.ек.н. (2003), проф. (2005), ґенерал армії (12.08.2011); 1-й віце-прем’єр-міністр України (22.02.-24.12.2012); чл. Ради НБУ (04.2010-12.14).

Н. 01.01.1969 (м.Київ); укр.; батько Іван Михайлович (1937-1996) - будівельник; мати Ольга Назарівна (1939) - д.пед.н., проф., засл. діяч науки і техніки України, гол.н.п. Інституту педагогіки АПНУ, гол. редактор журналу "Українська мова та література в школі"; дружина Хорошковська Олена Володимирівна (1966) - директор U.A. Inter Media Group Limited; сини Денис (1991), Олександр (1997); дочка Катерина (2001).

Осв.: Київ. ун-т ім. Т.Шевченка, юрид. ф-т (1994), юрист; канд. дис. "Відтворення валового внутрішнього продукту в умовах перехідної економіки України" (Київ. держ. ек. ун-т, 1997); док. дис. "Співробітництво України з міжнародними фінансовими організаціями" (Київ. нац. ек. ун-т, 2003).

Нар. деп. України 3 склик. 03.1998-04.2002, виб. окр. N 9, АР Крим. На час виборів: помічник Прем'єр-міністра України, чл. НДП.Секр. Ком-ту з питань бюджету (з 07.1998), заст. голови Ком-ту з питань бюджету; чл. фракції НДП (з 05.1998).

09.-10.1986 - учень токаря цеху N 10, ВО "Завод "Арсенал". 02.-05.1987 - водій 3-го класу, Київ. зоопарк. 06.1987-05.89 - служба в армії. 09.1989-06.94 - студ., Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. 11.1991-02.92 - директор, мале виробничо-комерц. підприємство "Венеда Лтд". 02.1192-08.97 - президент, ТОВ "БОВІ"; президент, концерн "Меркс інтернейшнл". 08.1997-05.98 - помічник Прем'єр-мін. України. 05.1998-06.2002 - нар. деп. України. 06.-08.2002 - заст. Глави - кер. Гол. упр. з питань внутрішньої політики, 08.-12.2002 - 1-й заст. Глави, Адмін. Президента України. 30.11.2002-11.01.04 - Міністр економіки та з питань европейської інтеґрації України. 02.2004-03.05 - проф. катедри фін. права, Нац. академія держ. податкової служби України. 11.2004-12.06 - викон. директор, ст. віце-президент, керівний директор з операційної діяльності, президент, ТОВ "Євразхолдинґ" (Росія). 12.2006-05.07 - 1-й заст. Секретаря Ради нац. безпеки і оборони України. 24.12.2007-28.01.2009 - Голова, Держ. митна служба України. 01.2009-03.10 - 1-й заст. Голови, 11.03.2010-18.01.2012 - Голова, СБУ. 18.01.-22.02.2012 - Міністр фінансів України. Кер. Антитерористичного центру при СБУ (з 03.2009). Звільн. в запас 18.01.2012. 

Радник Прем'єр-мін. України на громад. засадах (04.1998-12.99); чл. Ради нац. безпеки і оборони України (12.2002-01.04). Чл. НДП (1996-2001), чл. Політради (02.1996-2001) і політвиконкому НДП (06.1997-2001). Голова спостережної ради АКБ "Укрсоцбанк" (2003, 2004). Чл. Ради НБУ (10.2000-02.05). Голова наглядової ради телеканалу "Інтер" (09.2005-12.06); акціонер медіагрупи U.A. Inter Media Group. Чл. Вищої ради юстиції (05-12.2010).

Засл. економіст України (02.2008). "Іменна вогнепальна зброя" (12.2008). Дійсний держ. радник митної служби (23.06.2008). Держ. службовець 1-го ранґу (05.2002).

Автор понад 100 науково-метод. праць, зокрема книг: "Український шлях. Начерки: Геополітичне становище України та її національні інтереси" (1997, співав.), "После СССР: Украина - новый рубеж" (1998).

Контакти:


Роздрукувати довідку