Верховна Рада України
ЦОВВ та нац. комісії
Центральні установи
Суди та прокуратура

Дні народження


Пробний доступ
(4 сторінок)
[Вихід]
Передплачено до
25.04.2019

Дата оновлення БД 24.04.2019

Азаров Микола Янович, д.геол.-мін.н. (1986), проф. (1991), чл.-кор. НАНУ (Відд. наук про Землю, гірнича геофізика, 12.1997); Прем'єр-міністр України (11.03.2010-03.12.12, 13.12.2012-28.01.14); голова Партії реґіонів (04.2010-03.14).
Н. 17.12.1947 (м.Калуга, Росія); рос.; батько Пахло Ян Робертович (1924); мати Кваснікова (Азарова) Катерина Павлівна (1927); дружина Людмила Миколаївна (1946); син Олексій (1971).
Осв.: Москов. держ. ун-т ім. М.В.Ломоносова (1971), геолог-геофізик; док. дис. "Шахтна геофізика".
Нар. деп. України 7 склик. 12.2012 від Партії реґіонів, N 1 в списку. На час виборів: Прем'єр-міністр України, чл. ПР. Чл. фракції Партії реґіонів (12.-18.12.2012). Склав деп. повноваження 18.12.2012.
Нар. деп. України 6 склик. 11.2007-03.10 від Партії реґіонів, N 6 в списку. На час виборів: 1-й віце-прем'єр-міністр України - Міністр фінансів України, член Партії реґіонів. Чл. фракції Партії реґіонів (з 11.2007), голова Ком-ту з питань фінансів і банк. діяльності (з 12.2007). Склав деп. повноваження 11.03.2010.
Нар. деп. України 5 склик. 04.-09.2006 від Партії реґіонів, N 12 в списку. На час виборів: державний службовець 1-го ранґу у відставці, чл. ПР. Голова Ком-ту з питань бюджету (07.-09.2006), заст. голови фракції Партії реґіонів (05.-09.2006). Склав деп. повноваження 12.09.2006.
Нар. деп. України 2 склик. з 04.1994 (2-й тур) до 04.1998, Петровський виб. окр. N 115, Донец. обл., висун. ПП. Голова Ком-ту з питань бюджету (09.1995-10.97). Чл. МДҐ.
09.1966-08.71 - студент, Москов. держ. ун-т ім. М.В.Ломоносова. 09.1971-02.72 - нач. дільниці підземних геофіз. досліджень, 02.1972-03.76 - гол. інженер геофіз. партії, трест "Тулашахтоосушення" комбінату "Тулавугілля". 03.1976-05.84 - зав. лаб. гірської сейсмоакустики, зав. відділу шахтної геофізики, Підмосковний науково-дослід. і проєктно-констр. вугільний ін-т. 05.1984-09.95 - заст. директора з наукової роботи, в.о. директора, директор, Укр. державний науково-дослід. і проєктно-констр. ін-т гірничої геології, геомеханіки та маркшайдерської справи. 09.1995-10.97 - голова Ком-ту з питань бюджету, ВР України. 01.10.1996-26.11.2002 - Держ. податкова адміністрація України, Голова. 26.11.2002-03.02.05 - 1-й віце-прем'єр-міністр України, Міністр фінансів України. 07.-28.12.2004, 01.-24.01.05 - в.о. Прем'єр-міністра України. 04.08.2006-18.12.2007 - 1-й віце-прем'єр-міністр України - Міністр фінансів України. 11.03.2010-03.12.12 - Прем'єр-міністр України.
1993-94 - в.о. голови Політради Партії праці, з 10.1994 - чл. Політради. Член президії Партії реґіонального відродження "Трудова солідарність України" (11.2000-03.01) (з 03.2001 - Партія реґіонів). Голова Партії реґіонів (03.-12.2001), голова Політради Партії реґіонів (04.2003-04.08); чл. Президії Партії реґіонів (з 04.2008).
Головний держ. радник податкової служби (1997). Лавреат Держ. премії України в галузі науки і техніки (2004). Засл. економіст України (11.1997). Орден "За заслуги" ІІІ (11.1996), II (02.1999), I ст. (08.2000). Орден князя Ярослава Мудрого V ст. (2004). Орден Дружби (2007). Почес. працівник податкової служби (1998). Знак "Шахтарська слава" III, II, I ст. Орден Св. Рівноапостольного князя Володимира (1998). Лицарський хрест ордену "Святий Дмитро Солунський" III ст. (1999). Орденський знак "Слава на вірність Вітчизні" III (1999), II ст. (2000). Орден Святого Станіслава. Золота Георгіївська медаль "Честь. Слава. Труд" I ст. (2001). Почесна грамота КМ України (12.2003). Держ. службовець 1-го ранґу (05.2002).
Автор (співав.) понад 110 наук. праць, зокрема співав. книг: "Геологические модели золоторудных месторождений Украинского щита и Донбасса" (1999), "Все про податки" (2000).
Володіє анґл. мовою.
Захопл.: живопис, книги.
Контакти:


Роздрукувати довідку