Верховна Рада України
ЦОВВ та нац. комісії
Центральні установи
Суди та прокуратура

Дні народження


Пробний доступ
(4 сторінок)
[Вихід]
Передплачено до
20.03.2019

Дата оновлення БД 19.03.2019

Сушкевич Валерій Михайлович; Уповноважений Президента України з прав людей з інвалідністю (з 03.12.2014); президент Нац. ком-ту спорту інвалідів України (Нац. Параолімпійського ком-ту України) (з 1996); голова Всеукр. громад. соціально-політичного об'єднання "Національна асамблея інвалідів України" (з 2001).

Н. 14.06.1954 (м.Тараща, Київ. обл.); укр.; батько Михайло Сергійович (1928-2008); мати Катерина Володимирівна (1926) - пенс.; дружина Ірина Григорівна (1959) - пом.-консультант нар. деп. України; син Олександр (1978) - директор представництва Нац. ком-ту спорту інвалідів України в АР Крим; дочка Наталія (1980) - менеджер-перекладач Нац. ком-ту спорту інвалідів України.

Осв.: Дніпроп. держ. ун-т, мех.-мат. ф-т (1971-76), математик-програміст, "Прикладна математика"; аспір. Дніпроп. держ. ун-ту.

Нар. деп. України 7 склик. 12.2012-11.14 від ВО "Батьківщина", N 35 в списку. На час виборів: нар. деп. Україна, чл. ВО "Батьківщина". Чл. фракції "Блок Юлії Тимошенко" (з 12.2012), голова Ком-ту у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів (з 12.2012).

Нар. деп. України 6 склик. 11.2007-12.12 від Блоку Ю.Тимошенко, N 39 в списку. На час виборів: президент Нац. ком-ту спорту інвалідів України, чл. ВО "Батьківщина". Чл. фракції "Блок Юлії Тимошенко" (з 11.2007), голова Ком-ту у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів (з 12.2007).

Нар. деп. України 5 склик. 04.2006-06.07 від Блоку Ю.Тимошенко, N 39 в списку, чл. ВО "Батьківщина". Заст. голови Ком-ту у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів (з 07.2006), чл. фракції "Блоку Юлії Тимошенко" (з 05.2006). Склав деп. повноваження 12.06.2007.

Нар. деп. України 4 склик. 04.2002-04.06 від блоку "За єдину Україну!", N 38 в списку, член ПППУ. Чл. фракції "Єдина Україна" (05.-07.2002), чл. фракції партій ППУ та "Трудова Україна" (07.2002-04.04), позафр. (04.2004-01.05), чл. ґрупи "Воля народу" (01.-03.2005), чл. фракції ПППУ (03.-05.2005), чл. фракції Блоку Ю.Тимошенко (з 05.2005), голова підком-ту у справах інвалідів, секретар Комітету у справах, пенсіонерів, ветеранів та інвалідів (з 06.2002).

Нар. деп. України 3 склик. 03.1998-04.2002 від ВО "Громада", N 21 в списку. На час виборів: чл. ВО "Громада", президент Нац. ком-ту спорту інвалідів України (м.Дніпропетровськ). Чл. фракції "Громада" (05.1998-03.99), чл. фракції "Батьківщина" (03.1999-04.2001). Голова підком-ту в справах інвалідів, 1-й заст. гол. Ком-ту в справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів (07.1998-02.2000), голова Ком-ту в справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів (з 02.2000).

09.1974-05.75 - слюсар, Дніпроп. металозавод. 11.1978-07.80 - ст. інженер, Дніпроп. відд. Тульської філії Державного спеціального констр.-технол. бюра автоматизованих систем упр. Мін-ва тракторного та с.-г. машинобудування. 07.-12.1980 - ст. інженер, Дніпроп. філія Павлодарського проєктно-констр. технол. ін-ту автоматизації і механізації НВО збірних механізмів Мін-ва тракторного та с.-г. машинобудування. 12.1980-03.90 - ст. інженер-програміст обчислювального центру, виробниче експериментальне трикотажне об'єднання "Дніпрянка". 03.1990-06.92 - голова, Дніпроп. асоціація фізкультури і спорту інвалідів "Оптиміст"; голова, Дніпроп. обл. федерація фізкультури і спорту інвалідів, м.Дніпропетровськ. 06.1992-05.98 - пров. спеціаліст відділу соц. захисту населення, Дніпроп. облдержадмін. Деп. Дніпроп. облради нар. деп. (1990-94). Співголова Всеукр. організації інвалідів "Союз організацій інвалідів України" (1990-94). Віце-президент Нац. ком-ту спорту інвалідів України (1994-96). Президент Укр. федерації спорту інвалідів з ураженнями опорно-рухового апарату (1994-2000). Чл. Ком-ту з розвитку Европ. Параолімпійського ком-ту (з 10.1999). Радник Прем'єр-мін. України на громад. засадах (1996-97, 07.2000-05.01, 06.2001-11.02, 12.2002-02.05); радник Президента України на громад. засадах (2002-05).

Чл. ВО "Батьківщина" (01.2000-2001). Був чл. політвиконкому партії "Нова політика" (з 07.2001), чл. ПППУ (2001-05). Чл. ВО "Батьківщина" (з 2005).

Засл. діяч фіз. культури та спорту України (1998). Ордени "За заслуги" III (11.2000), II (03.2002), I ст. (10.2004). Орден князя Ярослава Мудрого V ст. (04.2006). Почесна грамота КМ України (06.2004). Герой України (з врученням ордена Держави, 13.10.2008).

Інвалід I ґрупи, пересувається на візку.

Володіє анґл. мовою. Захопл.: риболовля, спорт.

Контакти:


Роздрукувати довідку