Верховна Рада України
ЦОВВ та нац. комісії
Центральні установи
Суди та прокуратура

Дні народження


Пробний доступ
(4 сторінок)
[Вихід]
Передплачено до
27.03.2019

Дата оновлення БД 26.03.2019

Карпачова Ніна Іванівна, к.юрид.н., доц.; Уповноважений Верховної Ради України з прав людини (08.02.2007-27.04.12).
Н. 12.08.1957 (м.Чадир-Лунга, Молдова); батько Іван Кузьмич (1932-84) та мати Луїза Петрівна (1933-2002) - юристи.
Осв.: Київ. ун-т ім. Т.Шевченка, юрид. ф-т (1974-79), правознавець; аспір. Академії суспільних наук, м.Москва (1991).
Нар. деп. України 5 склик. з 04.2006 від Партії реґіонів, N 2 в списку. На час виборів: Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, б/п. Чл. Ком-ту з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин (07.2006-02.07), чл. фракції Партії реґіонів (05.2006-02.07).
Нар. деп. України 2 склик. з 04.1994 (2-й тур), Алуштинський виб. окр. N 28, Респ. Крим, висун. тр. кол. Чл. ґрупи "Незалежні". На час виборів: Симферопольський держ. ун-т, доц.
02.-10.1975 - експедитор, претензіоніст, Торгмортранс, м.Керч. 10.1975-09.77 - секр. ком-ту комсомолу, викладач курсу "Правознавство", Керченський судномех. тех-м. 09.1977-08.79 - студентка, 08.-12.1979 - інстр. ком-ту комсомолу, Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. 12.1979-09.81 - юрисконсульт, рибоконсервна філія ВО "Керчрибпром". 09.1981-08.82 - 2-й секр., Керченський МК ЛКСМУ. 09.1982-08.84 - слухач, ВПШ при ЦК КПУ. 08.1984-11.85 - консультант, Крим. обл. будинок політосвіти, м.Симферополь. 11.1985-09.88 - секр., Алуштинський МК КПУ. 09.1988-07.91 - аспір., Академія сусп. наук, м.Москва. 08.1991-03.92 - радник з правових питань, Міжнар. центр Рерихів. 06.-10.1992 - зав. відділу правових і соціокультурних досліджень, Ін-т економіко-соціокультурних досліджень. 10.1992-05.94 - доц. юрид. ф-ту, Симфероп. держ. ун-т. 05.1994-04.98 - заст. голови Ком-ту з питань прав людини, нац. меншин і міжнац. відносин, ВР України. 14.04.1998-17.11.2006 - Уповноважений ВР України з прав людини. Кол. чл. Вищої кваліфікаційної комісії суддів України (з 2003).
Автор 4 законопроєктів, прийнятих ВР України: "Усиновлення дітей-сиріт" (глава до Кодексу про шлюб та сім'ю України), глава 35-А до Цивільного просуального кодексу України (судовий порядок усиновлення дітей-сиріт), Закону України "Про уповноваженого Верховної Ради України з прав людини", Закону України щодо кримінал. відповідальності за торгівлю людьми (ст. "Торгівля людьми" Кримінального кодексу України). Голова оргкомітету Перших парламент. слухань щодо виконання Україною Конвенції ООН "Про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок" (1995). Ініціатор і учасник створення Нац. центру усиновлення дітей-сиріт при Мін-ві освіти України (1996). Очолювала урядові делеґації України на міжнар. та европ. конференціях з проблем захисту прав людини. Віце-президент Всесвіт. конґресу укр. юристів (1996-98). З 1998 - член Европейського, з 2000 - Міжнар. ін-ту Омбудсмена. З 1999 - голова Нац. коорд. раду щодо запобігання торгівлі людьми в Україні.
Засл. юрист України (03.1997). Орден "За заслуги" II ст. (01.2009).
Контакти:


Роздрукувати довідку