Верховна Рада України
ЦОВВ та нац. комісії
Центральні установи
Суди та прокуратура

Дні народження


Пробний доступ
(4 сторінок)
[Вихід]
Передплачено до
14.11.2018

Дата оновлення БД 12.11.2018

Кузьмук Олександр Іванович, ґенерал армії України (23.08.1998), к.військ.н. (2005); кол. нар. деп. України.

Н. 17.04.1954 (с.Дятилівка, Славутський р-н, Хмельн. обл.); укр.; батько Іван Федорович (п. 1973) - військовослужбовець, учасник ВВВ, заст. командувача 1-ї ґвард. загальновійськової армії, нач. вищого військового уч-ща, ґен.-м.; мати Раїса Михайлівна (п. 1981); дружина Людмила Леонідівна (1953) - економіст; син Іван (1975) - військовий медик; дочка Марія (1985).

Осв.: Харків. ґвардійське вище танкове командне уч-ще (1975); Військ. академія бронетанк. військ, команд. ф-т (1983); Академія ЗС України, почес. маґістр держ. військового управління; Міжнар. ін-т управління, бізнесу і права, бакалавр економіки.

Нар. деп. України 7 склик. 12.2012-11.14 від Партії реґіонів, N 43 в списку. На час виборів: нар. деп. Україна, б/п. Чл. фракції Партії реґіонів (12.2012-02.14), чл. групи "Економічний розвиток" (з 02.2014), голова підкомітету з питань воєнної безпеки та оборони Ком-ту з питань національної безпеки і оборони.

Нар. деп. України 6 склик. 11.2007-12.12 від Партії реґіонів, N 41 в списку. На час виборів: Віце-прем'єр-міністр України, б/п. Чл. фракції Партії реґіонів (з 11.2007), чл. Ком-ту з питань нац. безпеки і оборони (з 12.2007), голова підкомітету з питань воєнної безпеки та оборони (з 02.2008).

Нар. деп. України 4 склик. 04.2002-04.06, виб. окр. N 129, Миколаїв. обл., висун. Вибор. блоком політичних партій "За єдину Україну!". За 22.86%, 12 суперн. На час виборів: в розпорядженні Президента України (в кадрах Мін-ва оборони України), б/п. Чл. фракції "Єдина Україна" (05.-06.2002), чл. фракції партій ППУ та "Трудова Україна" (06.2002-04.04), чл. фракції політ. партії "Трудова Україна" (04.-12.2004), позафр. (12.2004-01.05), уповноваж. пред. ґрупи "Воля народу" (01.-03.2005), уповноваж. пред. фракції ПППУ (03.-12.2005), позафр. (13.-16.12.2005), чл. ґрупи "Довіра народу" (12.2005), чл. фракції політ. партії "Відродження" (з 12.2005), чл. Ком-ту з питань національної безпеки і оборони (з 06.2002).

09.1975-10.78 - ком. танкового взводу, 10.1978-09.79 - ком. танкової роти, 09.1979-09.80 - заст. нач. штабу танкового полку. 09.1980-06.83 - слухач, Військ. академія бронетанк. військ. 06.1983-08.84 - ком. батальйону танків і спец. машин танкового полку забезпечення навчального процесу академії, 09.1986-07.88 - ком. танкового полку забезпечення навчального процесу академії. 07.1988-05.90 - заст. ком. мотострілецької дивізії. 05.1990-06.92 - нач. штабу - заст. ком. мотострілецької дивізії. 06.1992-12.93 - ком. мотострілецької дивізії. Службу проходив в Ґрупі радянських військ в Німеччині, Білоруському, Москов., Леніград., Прикарпат., Одес. ВОкр. 12.1993-10.95 - ком. 32-го армійського корпусу, ст. військовий начальник в АР Крим. 10.1995-07.96 - командувач, Нац. ґвардія України. 11.07.1996-24.10.2001 - Міністр оборони України; чл. Ради нац. безпеки і оборони України (08.1996-12.2001, 10.2004-02.05). 24.09.2004-03.02.05 - Міністр оборони України. 25.05.-18.12.2007 - Віце-прем'єр-міністр України. Радник Прем'єр-міністра України на громад. засадах (06.2003-02.05). Радник Президента України (поза штатом) (до 06.2006). Чл. Комісії з доопрацювання та узгодження проєктів Кримінального, Кримінально-процесуального та Кримінально-виконавчого кодексів України (07.1998-11.2001); радник Президента України (поза штатом) (до 02.2014); радник Президента України з питань оборони (позашт., з 03.2014), чл. Ком-ту з питань нац. безпеки і оборони (з 12.2012). Ґен.-л. (08.1995), ґен.-полк. (12.1996).

Лавреат Держ. премії України (1999). Орден Богдана Хмельницького III (12.1997), II (08.1999), I ст. (07.2002). Орден "За заслуги" III ст. (06.2010). "Іменна вогнепальна зброя" (04.1999). Орден "Доблесть і честь". Орден Св. Дмитра Солунського III ст. (УПЦ, 05.1999). 15 медалей. 6 орденів і відзнак ін. держав.

Захопл.: мисливство, рибальство, колекціювання іст. зброї.

Контакти:


Роздрукувати довідку