Верховна Рада України
ЦОВВ та нац. комісії
Центральні установи
Суди та прокуратура

Дні народження


Пробний доступ
(4 сторінок)
[Вихід]
Передплачено до
14.12.2017

Дата оновлення БД 13.12.2017

Медведчук Віктор Володимирович, д.юрид.н., акад. НАПрНУ; кол. нар. деп. України; голова  ради Центру "Правова держава".

Н. 07.08.1954 (пос. Почет, Абанський р-н, Красноярський край, Росія) в сім'ї службовців; укр.; дружина Марченко Оксана Михайлівна (1973) - тележурналістка; дочка Ірина (1982); дочка Дарина (2004).

Осв.: Київ. ун-т ім. Т.Шевченка, юрид. ф-т (1972-78), "Правознавство"; канд. дис. "Конституційний процес в Україні: організація державної влади і місцевого самоврядування" (Укр. академія внутр. справ, 1996); док. дис. "Сучасна українська національна ідея і актуальні питання державотворення" (Нац. академія внутр. справ, 1997).

03.2006 канд. в нар. деп. України від "Опозиційного блоку НЕ ТАК!", N 3 в списку. На час виборів: голова СДПУ(О).

Нар. деп. України 4 склик. 04.-06.2002 від СДПУ(О), N 1 в списку. Уповноваж. пред. фракції СДПУ(О) (05.-06.2002), чл. Комітету з питань соціальної політики та праці (06.2002). Склав деп. повноваження 20.06.2002.

Нар. деп. України 3 склик. 03.1998-04.2002, виб. окр. N 73, Закарп. обл. Чл. фракції СДПУ(О) (05.-07.1998, з 12.2001). Заст. Голови ВР України (09.07.1998-01.02.2000), 1-й заст. Голови ВР України (01.02.2000-13.12.2001).

Нар. деп. України 2 склик. з 04.1997 (1-й тур) до 04.1998, Іршавський виб. окр. N 171, Закарп. обл. На час виборів: президент Сп. адвокатів України. Чл. Ком-ту з питань законності і правопорядку (з 07.1997). Чл. ґрупи "Конституційний центр".

З 1978 - адвокат, з 01.1989 - зав., юрид. консультація Шевченківського р-ну Київ. міської колеґії адвокатів. 1990-91 - чл. правління Сп. адвокатів СРСР від України. Обр. президентом Сп. адвокатів України на Установчому з'їзді 09.1990 в Києві. 12.06.2002-21.01.05 - Глава, Адміністрація Президента України. Президент Сп. адвокатів України (01.1991-2006). Голова Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури при КМ України (з 03.1994); чл. Вищої ради юстиції (з 03.1998); президент Міжнар. адвокатської компанії "Бі. Ай. еМ" (з 1991).

Позашт. радник Президента України з питань податкової політики (10.1996-01.2000); чл. Ради нац. безпеки і оборони України (06.2002-01.05); голова Комісії держ. нагород та ґеральдики (06.2002-01.05); заст. голови Антикризового центру (11.2002-01.05); заст. голови Комісії з питань реформування правоохоронних органів в Україні (03.2003-01.05); голова Нац. ради з питань молодіжної політики (02.1999-01.2005); заст. голови Ради з питань реформування судової системи України (08.2000-01.04); заст. голови Ради з питань інформ. політики при Президентові України (09.2002-01.05).

З 1995 - чл. Центр. ради СДПУ(О). 12.1996-10.98 - заст. голови СДПУ(О); голова СДПУ(О) (10.1998-07.2007).

Дійсний член АЕНУ. Чл. НСЖУ.

Засл. юрист України (1992). Ордени "За заслуги" III (08.1996), II (10.1998), I ст. (08.2000). Орден князя Ярослава Мудрого V ст. (08.2004).

Автор монографій з теорії держави і права, конституційного права, кримінально-процесуального права та проблем державотворення: "Конституційний процес в Україні і організація державної влади та місцевого самоврядування" (1996), "Адвокатура: історія і сучасність" (1997), "Сучасна українська національна ідея і питання державотворення" (1997), "Україна: актуальні питання розвитку суспільства, держави і права" (1999), "Дух і принципи соціал-демократії: українська перспектива" (2000), "Соціал-демократичний вибір - історичний шанс для України" (2000), "Новий вимір демократії" (2001).

Контакти:


Роздрукувати довідку