Верховна Рада України
ЦОВВ та нац. комісії
Центральні установи
Суди та прокуратура

Дні народження


Пробний доступ
(4 сторінок)
[Вихід]
Передплачено до
21.09.2020

Дата оновлення БД 20.09.2020

Мовчан Павло Михайлович, засл. діяч мист. України (1993); кол. нар. деп. України; голова ВУТ "Просвіта" ім. Т.Шевченка; шеф-редактор газети "Слово Просвіти".
Н. 15.07.1939 (с.Велика Вільшанка, Васильківський р-н, Київ. обл.); укр.; батько Михайло Устимович (1902-1977) і мати Пелагея Лазарівна (1905-1987) - колгоспники; дружина Голота Любов Василівна (1949) - літератор, журналіст; син Богдан (1966) - перекладач; дочка Павлина (1987).
Осв.: Літ. ін-т ім. М.Горького (м.Москва, 1965), журналіст; Вищі сценарно-режисерські курси при Держкіні СРСР (1969-71).
Нар. деп. України 6 склик. 11.2007-12.12 від Блоку Ю.Тимошенко, N 131 в списку. На час виборів: пенсіонер, б/п. Чл. фракції "Блок Юлії Тимошенко" (11.2007-02.10), чл. ґрупи "Реформи заради майбутнього" (з 02.2011), чл. Ком-ту з питань культури і духовності (з 12.2007), голова підкомітету з питань творчої діяльності, мистецтва, культурно-просвітницької та мовної політики (з 02.2008).
Нар. деп. України 4 склик. 04.200-04.062 від блоку В.Ющенка "Наша Україна", N 58 в списку (член РУХу-УНР). Чл. фракції "Наша Україна" (05.2002-03.05), чл. фракції УНП (03.2005-04.06), 1-й заст. голови Ком-ту з питань культури і духовності (06.2002-04.06).
Нар. деп. України 3 склик. 03.1998-04.2002, виб. окр. N 152, Рівн. обл. На час виборів: нар. деп. України, чл. НРУ. Чл. Ком-ту у закордонних справах і зв'язках з СНД (07.1998-02.2000). Чл. фракції НРУ (з 05.1998; з 04.2000 - фракція УНР); 1-й заст. голови Ком-ту у закордонних справах (з 02.2000).
Нар. деп. України 2 склик. з 03.1994 (1-й тур) до 04.1998, Коломийський виб. окр. N 198, Івано-Фр. обл., висун. тр. кол. Голова підком-ту з міжпарламент. зв'язків Ком-ту у закорд. справах і зв'язках з СНД. Чл. фракції НРУ (до 10.1996 - чл. ґрупи "Державність"). На час виборів: ВР України, голова підкомісії з питань гласності Комісії з питань Чорнобильської катастрофи.
Нар. деп. України 12(1) склик. з 03.1990 (2-й тур) до 04.1994, Березняківський виб. окр. N 2, м. Київ. Входив до Нар. ради. На час виборів: Київ. орг. Сп. письменників України, секр. правління.
1958-60 - студ., Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. 1960-65- студ., Літ. ін-т ім. Горького. 1966 - в.о. зав. відділу, редакція журналу "Дніпро". З 1966 - різнороб, експедитор, моряк риболовецького сейнера. З 1967 - навчання на 2-річних сценарно-реж. курсах при Держкіні СРСР. З 1969 - літпрацівник, сценарист кіностудії ім. Довженка. З 1971 - різнороб, літпрацівник, журналіст, безробітний. З 1988 - секр. правління Сп. письменників України і Київ. організації Сп. письменників України.
Чл. Сп. письменників України (з 1972). Поет, перекладач, сценарист. Чл. Ради з питань мовної політики при Президентові України (02.1997-11.2001). Чл. Центр. проводу НРУ (10.1997-03.99). Чл. президії Центр. проводу РУХу (УНР) (12.1999-01.2003); чл. Центр. проводу УНП (з 01.2003). Чл. Ком-ту Нац. премій України ім. Т.Шевченка (11.2005-12.08).
Лавреат Держ. премії України ім. Т.Шевченка (1992), Держ. премії Туркмен. РСР. Орден князя Ярослава Мудрого V (12.1998), IV (08.2005), III ст. (07.2009). Почесна грамота КМ України (07.1999, 09.2004).
.
Володіє туркмен., польс., серб. мовами.


Роздрукувати довідку