Верховна Рада України
ЦОВВ та нац. комісії
Центральні установи
Суди та прокуратура

Дні народження


Пробний доступ
(4 сторінок)
[Вихід]
Передплачено до
25.11.2020

Дата оновлення БД 24.11.2020

Янукович Віктор Федорович, д.ек.н. (2000), проф. (2001); Президент України (25.01.2010-22.02.2014, Постанова ВР України).
Н. 09.07.1950 (м.Єнакієве, Донец. обл.); батько Федір Володимирович (1923-1991); мати Ольга Семенівна (1925-1952); дружина Людмила Олександрівна (1949) - пенс.; син Олександр (1973) - президент корпорації "Менеджмент ассетс компани"; син Віктор (1981-2015) - нар. деп. України (до 2014).
Осв.: Єнакієвський гірничий тех-м (1973); Донец. політех. ін-т (1980), інж.-механік, "Автомобілі та автомобільне господарство"; Укр. академія зовн. торгівлі (2001), маґістр міжнар. права, "Міжнародне право"; док. дис. "Управління розвитком інфраструктури великого промислового реґіону" (Ін-т економіко-правових досліджень НАНУ).
Обраний Президентом України на виборах 07.02.2010. У 1-му турі 8686642 голоса (35.52%), 1-е місце серед 18 прет. У 2-му турі 12481266 голосів (48.95%).
Нар. деп. України 6 склик. 11.2007-02.10 від Партії реґіонів, N 1 в списку. На час виборів: Прем'єр-міністр України, чл. ПР. Чл. фракції Партії реґіонів (з 11.2007), голова фракції Партії реґіонів (з 12.2007), чл. Ком-ту з питань правової політики (з 12.2007). Склав деп. повноваження 19.02.2010.
Нар. деп. України 5 склик. 04.-09.2006 від Партії реґіонів, N 1 в списку. На час виборів: голова Партії реґіонів. Чл. Ком-ту з питань правової політики (07.-09.2006), голова фракції Партії реґіонів (05.-09.2006). Склав деп. повноваження 12.09.2006.
08.1972-04.73 - автоелектрик, 04.1973-11.76 - механік, Єнакієвське АТП N 04113. 11.1976-02.84 - директор автобази, ВО "Орджонікідзевугілля", м.Єнакієве. 02.1984-09.87 - директор автобази, ВО "Донбастрансремонт", м.Донецьк. 11.1987-11.88 - заст. директор з автотранспорту дирекції матеріально-тех. забезпечення та транспорту, Донец. держ. ВО вугільної промисловості, м.Донецьк. 11.1988-05.89 - заст. нач. відділу матеріально-тех. забезпечення та транспорту, Донец. головне територіальне упр. вугільної промисловості. 05.-09.1989 - в.о. директора, 09.1989-03.91 - директор, ВО "Донбастрансремонт". 03.1991-01.94 - ґен. директор, об'єднання підприємств "Донбастрансремонт". 01.-09.1994 - ґен. директор, об'єднання промислового транспорту вугільної пром. "Укрвуглепромтранс". 09.1994-08.96 - ґен. директор, Донец. територіально-виробничого об'єднання автомобільного транспорту "Донецькавтотранс". 08.-09.1996 - заст. голови, 09.1996-05.97 - 1-й заст. голови, 14.05.1997-21.11.2002 - голова, Донец. облдержадмін. Голова Донец. облради (14.05.1999-14.05.2001). 21.11.2002-05.01.05 - Прем'єр-міністр України. 04.08.2006-18.12.07 - Прем'єр-міністр України. Чл. Ради нац. безпеки і оборони України (12.2002-05, 09.2006-12.07). Президент Нац. олімпійського ком-ту України (12.2002-06.05). Голова Партії реґіонів (04.2003-03.10).
Канд. у Президенти України на виборах 2004 р. У 1-му турі 11008731 голос (39.26%), 2-е місце серед 24 прет. У 2-му турі 12848528 голосів (44.20%).
Засл. працівник транспорту України (10.1995). Орден "За заслуги" III (11.1998), II (07.2000), I ст. (07.2002). Знак "Шахтарська доблесть" III, II ст., знаки "Шахтарська слава" III, II, I ст.
Автор (співав.) близько 30 наук. праць.
Захопл.: мисливство, голубівництво.
Контакти:


Роздрукувати довідку