Верховна Рада України
ЦОВВ та нац. комісії
Центральні установи
Суди та прокуратура

Дні народження


Пробний доступ
(4 сторінок)
[Вихід]
Передплачено до
25.08.2019

Дата оновлення БД 24.08.2019

Ющенко Віктор Андрійович, к.ек.н. (1998); Президент України (23.01.2005-25.01.10); Голова Ради нац. безпеки і оборони України(23.01.2005-25.01.10); голова (лідер) ПП "Наша Україна".
Н. 23.02.1954 (с.Хоружівка, Недригайлівський р-н, Сум. обл.); батько Андрій Андрійович (1919-1992) - учит. анґл. мови; мати Варвара Тимофіївна (1918-2005) - учит. математики; дружина Ющенко Катерина Михайлівна (1961) - голова наглядової ради Міжнародного благодійного фонду "Україна-3000"; дочки Віталіна (1980), Софія (1999), Христина (2000); сини Андрій (1985) і Тарас (2004).
Осв.: Терноп. фін.-ек. ін-т (1975), "Бухоблік"; канд. дис. "Розвиток попиту та пропозиції грошей в Україні" (Укр. академія банків. справи, 1998).
Нар. деп. України 4 склик. 04.2002-01.05 від блоку В.Ющенка "Наша Україна", N 1 в списку. На час виборів: директор Українсько-російського інституту менеджменту та бізнесу ім. Б.Єльцина Міжреґіональної академії управління персоналом, б/п. Голова фракції "Наша Україна" (05.2002-01.05), чл. Ком-ту з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин (06.2002-01.05).
Обраний Президентом України на виборах 26.12.2004. У 1-му турі 11188675 голосів (39.90%), 1-е місце серед 24 прет. У 2-му турі 15115712 голосів (51.99%).
08.-09.1975 - заст. гол. бухгалтера, колгосп "40-річчя Жовтня" Косівського р-ну Івано-Фр. обл. 09.1975-10.76 - служба в армії. 12.1976-04.77 - економіст відд., 04.1977-07.85 - кер. відд. Держбанку СРСР, смт Ульянівка Білопільського р-ну Сум. обл. 07.1985-04.86 - заст. нач. упр. кредитування і фінансування колгоспів, агропром. об'єднань і міжгосп. підприємств, 04.1986-12.87 - заст. нач. упр. кредитування сільського господарства АПК, Укр. респ. контора Держбанку СРСР, м.Київ. 12.1987-12.89 - нач. планово-ек. упр., 12.1989-11.90 - заст. голови правл. - нач. планово-ек. управління, Укр. респ. банк Агропромбанку СРСР, м.Київ. 11.1990-04.92 - заст., 04.1992-01.93 - 1-й заст. голови правління, АК АПБ "Україна", м.Київ. 26.01.1993-26.01.97 - Голова правління, 27.01.-05.02.1997 - в.о. Голови, 05.02.1997-11.01.2000 - Голова, Національний банк України. 22.12.1999-29.05.01 - Прем'єр-міністр України. 08.2001-04.02 - директор, Укр.-рос. ін-т менеджменту і бізнесу Б.М.Єльцина при Міжреґіон. академії упр. персоналом.
Канд. у Президенти України на виборах 2010 р. У 1-му турі 1341534 голоси (5.45%), 5-е місце серед 18 прет.
Засл. економіст України (01.1997). Орден "За заслуги" III ст. (07.1996). Лавреат Держ. премії України в галузі науки і техніки (1999).
Автор понад 250 публікацій та аналіт. статтей з питань банк. діяльності.
Контакти:


Роздрукувати довідку