Верховна Рада України
ЦОВВ та нац. комісії
Центральні установи
Суди та прокуратура

Дні народження


Пробний доступ
(4 сторінок)
[Вихід]
Передплачено до
05.07.2022

Дата оновлення БД 03.07.2022

Яценюк Арсеній Петрович, к.ек.н. (2004); Прем’єр-міністр України (27.02.2014-14.04.16); голова Політради ПП "Народний фронт" (з 09.2014).

Н. 22.05.1974 (м.Чернівці); укр.; дружина Терезія Вікторівна; дочки Христина і Софія.

Осв.: Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича (1991-96), юрист, "Правознавство"; Чернів. торговельно-ек. ін-т Київ. нац. торговельно-ек. ун-ту (2001), економіст з обліку і аудиту, "Облік і аудит"; канд. дис. "Організація системи банківського нагляду і реґулювання в Україні" (Укр. академія банк. справи, 2004).

Нар. деп. України 8 склик. 11.-12.2014 від ПП "Народний фронт", N 1 в списку. На час виборів: Прем’єр-міністр України, чл. ПП "Народний фронт". Чл. фракції ПП "Народний фронт". Склав деп. повноваження 02.02.2014.

Нар. деп. України 7 склик. з 12.2012 від ВО "Батьківщина", N 2 в списку. На час виборів: нар. деп. Україна, б/п. Голова фракції ВО "Батьківщина" (з 12.2012), чл. Ком-ту у справах пенсіонерів, ветеранів та інвалідів (з 12.2012).

Нар. деп. України 6 склик. 11.2007-12.12 від блоку "Наша Україна - Народна самооборона", N 3 в списку. На час виборів: Міністр закордонних справ України, б/п. Чл. фракції Блоку "Наша Україна - Народна самооборона" (11.-12.2007), Голова ВР України (04.12.2007-12.11.08), чл. фракції Блоку "Наша Україна - Народна самооборона" (з 11.2007), чл. Ком-ту з питань охорони здоров'я (з 01.2009).

09.1991-12.92 - студент, Чернів. держ. ун-т ім. Ю.Федьковича. 12.1992-09.97 - засновник, президент, юрид. фірма "ЮрЕк Лтд", м.Чернівці. 09.1997-01.98 - тимчасово не працював. 01.-12.1998 - консультант кредитного департаменту, 12.1998-08.2001 - радник голови правл., 08.-09.2001 - заступник голови правл., Акціонер. поштово-пенсійний банк "Аваль", м.Київ. 09.-11.2001 - в.о. міністра, 11.2001-01.03 - міністр економіки, РМ АР Крим. 01.2003-02.05 - 1-й заст. Голови, Нац. банк України. 03.-09.2005 - 1-й заст. голови, Одес. облдержадмін. 27.09.2005-04.08.06 - Міністр економіки України. 09.2006-03.07 - 1-й заст. Глави - Пред. Президента України у КМ України, Секретаріат Президента України. 21.03.-18.12.2007 - Міністр закордонних справ України. Чл. Ради нац. безпеки і оборони України (04.2007-11.08).

Голова ПП "Фронт змін" (11.2009-06.13); голова Політради ВО «Батьківщина» (06.2013-14).

Канд. у Президенти України на виборах 2010 р. У 1-му турі 1711737 голосів (6.96%), 4-е місце серед 18 прет.

Держ. службовець 1-го ранґу (10.2006). Дипломат. ранґ - Надзв. і Повн. Посол (11.2007). Орден Ярослава Мудрого V (02.2008), IV ст. (07.2017).

Контакти:


Роздрукувати довідку