Верховна Рада України
ЦОВВ та нац. комісії
Центральні установи
Суди та прокуратура

Дні народження


Пробний доступ
(4 сторінок)
[Вихід]
Передплачено до
20.03.2019

Дата оновлення БД 19.03.2019

Мусіяка Віктор Лаврентійович, к.юрид.н. (1977), проф. (1995); кол. нар. деп. України; президент Всеукраїнського благодійного фонду «Громадська енергія».
Н. 28.06.1946 (с.Безводне, Миколаїв. р-н, Миколаїв. обл.); укр.; батько Лаврентій Антонович (1905-1975) - селянин, гол. колгоспу, заст. дир. радгоспу; мати Анастасія Сергіївна (1908-1992) - колгоспниця; дружина Галина Сергіївна (1950) - музикант-концертмайстер; дочка Анастасія (1979) - дизайнер; дочка Марія (1983).
Осв.: Харків. юрид. ін-т (1969-73), правознавець; канд. дис. "Солідарна відповідальність за спільне заподіяння шкоди" (1977).
03.2006 канд. в нар. деп. України від ПП "Вперед, Україно!", N 1 в списку. На час виборів: нар. деп. України, ПП "Вперед, Україно!".
Нар. деп. України 4 склик. 04.2002-04.06 від блоку В.Ющенка "Наша Україна", N 22 в списку. На час виборів: завідувач катедри Національного університету "Києво-Могилянська Академія", член Політичної партії "Вперед, Україно!". Чл. фракції "Наша Україна" (05.2002), позафр. (05.2002-03.03), чл. ґрупи "Европейський вибір" (03.-11.2003), чл. фракції "Реґіони України" (11.2003-06.04), позафр. (06.-07.2004), уповноваж. пред. ґрупи "Центр" (07.2004-02.05), позафр. (02.-03.2005), чл. ґрупи "Демократична Україна" (03.-09.2005), уповноваж. пред. фракції Політ. партії "Вперед, Україно!" (09.-11.2005). Голова підкомітету з питань діяльності судів, судочинства та судово-правової реформи Ком-ту з питань правової політики (06.2002-04.06).
Нар. деп. України 2 склик. з 04.1994 (2-й тур) до 04.1998, Фрунзенський виб. окр. N 378, Харків. обл., висун. виборцями. Чл. Комісії з питань правової політики і судово-правової реформи (до 10.1996). Чл. ґрупи "Реформи".
10.1964-11.65 - фрезерувальник, Суднобуд. з-д ім. 61 комунара, м.Миколаїв. 11.1965-12.68 - служба в армії. 01.-05.1969 - слюсар, Ольшанський цемент. з-д. 05.-08.1969 - робітник, радгосп "Криничанський", Миколаїв. обл. 1969-73 - студ., Харків. юрид. ін-т. 11.1973-11.76 - аспір. катедри цивільного права, з 12.1976 - асистент, з 06.1978 - ст. викладач, з 06.1980 - доц., 10.1980-01.84 - заст. секр. парткому, з 11.1985 - в.о. зав. катедри, зав. катедри цивільного права, 01.1984-04.86 - декан заоч. ф-ту, 12.1986-04.88 - проректор з навч.-метод. роботи, 04.1988-04.90 - с.н.п., 06.1991-08.94 - в.о. зав. катедри, зав. катедри основ підприємництва і фін. права, з 11.1992 - проф., Харків. юрид. ін-т (з 03.1991 - Укр. держ. юрид. академія, потім - Нац. юрид. академія ім. Ярослава Мудрого). 11.1995-06.96 - Постійний представник Президента України у ВР України. 10.1996-04.98 - заст. Голови ВР України. 1998-99 - гол. наук. консультант Науково-експерт. упр., Секретаріат ВР України. 1999-2000 - заст. директора з наукової роботи, Ін-т законодавства ВР України. 09.2000-03.01 - директор, Центр комерційного права. 2000-02 - проф., зав. катедри галузевих правничих наук правничого ф-ту, Нац. ун-т "Києво-Могилянська академія". Голова наглядової ради Центру розвитку укр. законодавства (з 12.1999). Голова партії "Вперед, Україно!" (02.1999-09.2000, з 09.2001); чл. Нац. комісії із зміцнення демократії та утвердження верховенства права (з 08.2005); чл. Громадської ради при Службі безпеки України (з 07.2006); чл. Конституційної Асамблеї (05.2012-06.13).
Чл. Коорд. ради з питань місцевого самоврядування при Президентові України (до 04.1998). Академік Міжнар. акад. комп'ютерних наук і систем (1998).
Медаль "За трудову відзнаку" (1986). Засл. юрист України (1996).
Держ. службовець 1-го ранґу (07.1998).
Автор (співав.) близько 150 наук. праць, зокрема книг: "Радянське цивільне право" (1983, співав.), "Авторські договори" (1988), "Цивільно-правовий захист прав громадян" (1993, співав.), "Правове регулювання підприємницької діяльності" (1995).
Захопл.: шахи.
Контакти:


Роздрукувати довідку