Верховна Рада України
ЦОВВ та нац. комісії
Центральні установи
Суди та прокуратура

Дні народження


Пробний доступ
(4 сторінок)
[Вихід]
Передплачено до
14.11.2018

Дата оновлення БД 12.11.2018

Пинзеник Віктор Михайлович, д.ек.н. (1989), проф. (1991); ВР України, чл. фракції Партії "Блок Петра Порошенка" (з 11.2014), чл. Ком-ту з питань бюджету (з 12.2014).

Н. 15.04.1954 (с.Смологовиця, Іршавський р-н, Закарп. обл.); укр.; батько Михайло Васильович (1921-2009); мати Марія Іванівна (1923-2002); дружина Марія Романівна (1969) - економіст; дочка Ольга (1981); дочка Юлія (1989); син Володимир (1993).

Осв.: Львів. держ. ун-т ім. І.Франка, ек. ф-т (1970-75), економіст; аспір. там же (1977-79); докт. Москов. держ. ун-ту ім. М.В.Ломоносова (1987-89); канд. дис. "Економічні проблеми стимулювання підвищення рівня якості продукції (на матеріалах підприємств машинобудівної промисловості)" (Львів. політех. ін-т, 1980); док. дис. "Ціни у механізмі управління якістю машинобудівної продукції виробничо-технічного призначення" (Москов. держ. ун-т, 1989).

Нар. деп. України 8 склик. з 12.2014 від Партії "Блок Петра Порошенка", N 17 в списку. На час виборів: нар. деп. України, б/п.

Нар. деп. України 7 склик. 12.2012-11.14 від ПП "УДАР (Український демократичний альянс за реформи) Віталія Кличка", N 7 в списку. На час виборів: головний радник директора ТОВ "Торгова мережа "Барвінок", б/п. Заст. голови фракції ПП "УДАР (Український демократичний альянс за реформи) Віталія Кличка" (з 12.2012), чл. Ком-ту України з питань економічної політики (з 12.2012).

Нар. деп. України 6 склик. 11.-12.2007 від Блоку Ю.Тимошенко, N 6 в списку. На час виборів: тимчасово не працював, член ПРП. Заст. голови фракції "Блок Юлії Тимошенко" (11.-12.2007). Склав деп. повноваження 19.12.2007.

Нар. деп. України 4 склик. 04.2002-07.05 від блоку В.Ющенка "Наша Україна", N 5 в списку. На час виборів: нар. деп. України, член ПРП. Заст. кер. фракції (06.2002-01.05), кер. фракції "Наша Україна" (01.-03.2005), чл. Комітету з питань фінансів і банківської діяльності (з 06.2002). Склав деп. повноваження 07.07.2005.

Нар. деп. України 3 склик. 03.1998-04.2002, виб. окр. N 117, Львів. обл. На час виборів: нар. деп. України, чл. ПРП. Чл. Ком-ту з питань фінансів і банк. діяльності (з 07.1998), кер. фракції ПРП "Реформи-центр" (з 12.1998).

Нар. деп. України 2 склик. з 03.1994 (1-й тур) до 04.1998, Півд. виб. окр. N 264, Львів. обл., висун. виборцями. Чл. Ком-ту з питань фінансів і банк. діяльності. Чл. ґрупи "Реформи".

Нар. деп. України 12(1) склик. з 12.1991 (2-й тур), Рад. виб. окр. N 262, Львів. обл., чл. Комісії з питань ек. реформи та упр. нар. госп.

1975-81 - асистент, 1981-87, 1990 - доц., 1987-89 - с.н.п., з 1990 - проф., 1991-92 - зав. катедри економіки і упр. нар. господарством ек. ф-ту, Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. 03.-10.1992 - заст. голови Колеґії з питань ек. політики, Держ. дума України. 27.10.1992-13.04.93 - Міністр економіки України. 27.10.1992-30.08.93 - Віце-прем'єр-міністр України з економіки. З 09.1993 - голова, Укр. фонд підтримки реформ. 31.10.1994-08.95 - 1-й Віце-прем'єр України з питань ек. реформи. 03.08.1995-09.96 - Віце-прем'єр-мін. України з питань ек. реформи. 09.1996-07.04.97 - Віце-прем'єр-мін. України. 02.2005-08.06, 18.12.2007-17.02.09 - Міністр фінансів України. З 01.2011 - заст. голови наглядової ради АТ "УкрСиббанк". Голова ПРП (10.1997-02.2010).

Позашт. радник Президента України з питань ек. політики (09.1994-01.2000). Голова партії "Реформи і порядок" (з 10.1997) (2004-05 - партія "Наша Україна"). Чл. Ком-ту нац. порятунку (11.2004-01.05).

Почес. док. Нац. ун-ту "Києво-Могилянська академія" (1996), Терноп. академії нар. госп. Засл. економіст України (04.2004).

Захопл.: музика, туризм, преферанс.

Контакти:


Роздрукувати довідку