Верховна Рада України
ЦОВВ та нац. комісії
Центральні установи
Суди та прокуратура

Дні народження


Пробний доступ
(4 сторінок)
[Вихід]
Передплачено до
11.12.2018

Дата оновлення БД 10.12.2018

Семиноженко Володимир Петрович, д.фіз.-мат.н. (1984), проф., акад. НАНУ (Відд. фіз.-тех. проблем матеріалознавства, матеріалознавство, надпровідні матеріали, 11.1992), почес. чл. АМУ, чл. НП; Держ. аґенство України з питань науки, інновацій та інформатизації, Голова (29.04.2011-06.14); чл. Президії НАНУ - голова Північно-Східного наук. центру НАНУ (з 1993); Науково-технол. концерн "Ін-т монокристалів" НАНУ, ґен. директор; голова ПП "Нова політика".
Н. 09.06.1950 (м.Київ); укр.; одружений; має 3 синів.
Осв.: Харків. держ. ун-т, фіз.-тех. ф-т (1967-72), інженер-фізик.
03.2006 канд. в нар. деп. України від Народного блоку Литвина, N 40 в списку. На час виборів: член президії НАНУ, чл. НП.
Обраний нар. деп. України 4 склик. з 04.2002 від блоку "За єдину Україну!", N 8 в списку. На час виборів: Віце-прем'єр-міністр України, член Партії реґіонів. Зняв кандидатуру.
Нар. деп. України 3 склик. 03.1998-12.2001, виб. окр. N 168, Харків. обл. На час виборів: нар. деп. України, Міністр України у справах науки і технологій. Чл. фракції НДП (05.1998-03.2000; уповноваж. представник фракції з 05.1999); чл. ґрупи "Солідарність" (03.2000-09.01), чл. ґрупи "Реґіони України" (09.-11.2001), чл. фракції "Реґіони України" (11.-12.2001). Чл. Ком-ту з питань науки і освіти (07.1998-2001; 07.1998-02.2000 - голова), чл. Ком-ту з питань бюджету (з 01.2001). Склав деп. повноваження 20.12.2001.
Нар. деп. України 2 склик. з 07.1994 (1-й тур) до 04.1998, Вузівський виб. окр. N 366 Харків. обл., висун. виборцями. Чл. Ком-ту з питань науки і нар. освіти. Чл. ґрупи "Конституційний центр", координатор міжфракц. деп. об'єднання "Наука України". 1972-73 - стажист-дослідник, Фіз.-тех. ін-т АНУ, м.Харків.
02.1973-12.75 - м.н.п., Донец. фізико-тех. ін-т АНУ. 12.1975-07.85 - с.н.п., Фізико-тех. ін-т низьких температур АНУ. 07.1985-01.92 - ґен. директор НВО "Монокристалреактив" - директор Всесоюз. НДІ монокристалів, м.Харків. 01.1992-09.95 - директор Науково-тех. комплексу "Ін-т монокристалів" АНУ - директор Ін-ту монокристалів, 09.1995-12.2002 - наук. керівник, Науково-технол. концерн "Ін-т монокристалів" НАНУ. 28.08.1996-21.04.98 - Міністр України у справах науки і технологій. 18.08.-30.12.1999 - Віце-прем'єр-мін. України. 30.05.2001-26.11.02 - Віце-прем'єр-міністр України з гуманітарних питань; Голова Урядового ком-ту соц. та гуманітарного розвитку (з 09.08.2001). 11.2003-11.05 - радник Президента України. 11.03.-02.07.2010 - Віце-прем'єр-міністр України. 05.07.-21.12.2010 - Голова, Держ. ком-т України з питань, науки, інновацій та інформатизації. 21.12.2010-29.04.11 - Голова, Держ. аґенство України з питань науки, інновацій та інформації.
1999 - довірена особа канд. у Президенти України Л.Кучми у загальнодерж. виборчому окрузі. Радник Прем'єр-міністра України (10.2006-12.07). Чл. Ком-ту з Держ. премій України в галузі науки і техніки (з 03.1997).
Почес. док. Львів. нац. ун-ту ім. І.Франка (2000). Член Нац. спілки художників України.
Радник Президента України (11.2003-01.05). Заст. голови Ком-ту з Держ. премій України в галузі науки і техніки (03.1997-04.2006); заст. голови Ком-ту з Держ. премій України в галузі науки і техніки (06.2010-06.15). Член президії Партії реґіонального відродження "Трудова солідарність України" (з 11.2000). Член Партії реґіонів (03.2001-02.05), заст. голови Партії реґіонів (з 03.2001), голова Партії реґіонів (12.2001-04.03); чл. Політради (до 02.2005). Лавреат Держ. премії України в галузі науки і техніки (1992, 2000). Ордени "За заслуги" III ст. (06.1997), II ст. (05.1999). Почесна грамота КМ України (06.2000). Орден князя Ярослава Мудрого V ст. (06.2010). Засл. діяч науки і техніки України (11.2008).
Автор (співав.) 5 монографій, понад 500 наук. праць та винаходів в галузі теор. фізики, фізики твердого тіла, функціонального матеріалознавства.
Володіє анґл. мовою.
Захопл.: живопис, спорт, фотографія.
Контакти:


Роздрукувати довідку