Верховна Рада України
ЦОВВ та нац. комісії
Центральні установи
Суди та прокуратура

Дні народження


Пробний доступ
(4 сторінок)
[Вихід]
Передплачено до
18.02.2019

Дата оновлення БД 17.02.2019

Табачник Дмитро Володимирович, д.іст.н. (1995), проф. (1997), акад. НАПрНУ (Відд. історії і теорії держави і права, історія політ. і правових вчень, 12.2000); Міністр освіти і науки України (28.02.2013-27.02.14); гол.н.п. Ін-ту нац. відносин і політології НАНУ (з 06.1997); заст. голови Ком-ту з Держ. премій України в галузі науки і техніки (з 06.2010).

Н. 26.11.1963 (м.Київ); укр.; батько Володимир Ігорович (1940) - інж.-авіабудівельник, пенс.; мати Алла Вікторівна (1938) - інж.-будівельник, пенс.; брат Михайло Володимирович (1970) - президент корпорації "ТіКо"; дружина Назарова Тетяна Євгенівна (1960) - нар. арт. України, нар. арт. Росії, актриса Нац. театру рос. драми ім. Лесі Українки.

Осв.: Київ. ун-т ім. Т.Шевченка (1986), історик; аспір. Ін-ту історії України АНУ (1989); канд. дис. "Масові репресії в Україні в другій половині 30-х - на початку 40-х рр." (1991); док. дис. "Феномен тоталітарно-репресивного суспільства в Україні в 20-х - наприкінці 50-х рр." (1995).

Нар. деп. України 7 склик. 12.2012 від Партії реґіонів, N 11 в списку. На час виборів: Міністр освіти і науки, молоді та спорту України, чл. ПР. Чл. фракції Партії реґіонів (з 12.2012).. Склав деп. повноваження 25.12.2012.

Нар. деп. України 6 склик. 11.2007-03.10 від Партії реґіонів, N 34 в списку. На час виборів: Віце-прем'єр-міністр України, чл. ПР. Чл. фракції Партії реґіонів (з 11.2007), 1-й заст. голови Ком-ту з питань науки і освіти (з 12.2007). Склав деп. повноваження 11.03.2010.

Нар. деп. України 4 склик. 04.2002-03.03 від блоку "За єдину Україну!", N 21 в списку. На час виборів: нар. деп. України, член Політичної партії "Трудова Україна". Чл. фракції "Єдина Україна" (05.-06.2002), уповноваж. пред. фракції партій ППУ та "Трудова Україна" (з 06.2002), голова Комітету у закордонних справах (з 06.2002). Склав деп. повноваження 06.03.2003.

Нар. деп. України 3 склик. 03.1998-04.2002, виб. окр. N 91, Київ. обл. На час виборів: радник Президента України, проф. катедри політології Укр. академії держ. управління при Президентові України.Позафр. (05.1998-09.99), чл. ґрупи "Відродження реґіонів" (09.1999-06.2000), позафр. (06.-07.2000), чл. ґрупи "Трудова Україна" (З 07.2000). Чл. Ком-ту з питань бюджету (07.1998-06.2000), чл. Ком-ту з правової політики (з 06.2000).

09.-10.1980 - фільмоперевіряльник 2-ї категорії госпрозрахункової ґрупи, Центр. держ. архів кінофонофотодокументів УРСР. 08.1981-06.86 - студент, 07.-09.1983 - інженер (тимчас.), Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. 09.1985-10.86 - кореспондент, редакція "Київський університет". 10.-11.1986 - архівіст 1-ї категорії, Центр. держ. архів кінофонофотодокументів УРСР. 11.1986-11.89 - аспірант, 11.1989-02.90 - м.н.п., Ін-т історії АНУ. 02.1990-01.91 - зав. відділу, Київ. МК ЛКСМУ/МДС. 01.1991-09.92 - ст. консультант, 09.-12.1992 - гол. консультант, Секретаріат Комісії ВР України у справах молоді. 12.1992-03.93 - кер. прес-служби КМ України. 03.-09.1993 - прес-секр. Уряду України - нач. Гол. упр. інформації та зв'язків з пресою і громадськістю КМ України. 09.1993-08.94 - 1-й заст. Голови, Держ. ком-т України у справах преси, видавництв, поліграфії та книгорозповсюдження. 1994 - керівник виборчої кампанії кандидата в Президенти України Л.Кучми. 07.1994-12.96 - Глава, Адмін. Президента України. 07.-10.1997 - гол.н.п. відділу нац. меншин, Ін-т нац. відносин і політології НАНУ. 09.1997-05.98 - радник Президента України. 26.11.2002-03.02.05 - Віце-прем'єр-міністр України. 11.1995-02.99 - проф. катедри політології, Укр. академія держ. управління при Президентові України. 1999 - заст. кер. виборчого штабу Л.Кучми на виборах Президента України. 07.2003-08.05 - проф. Ін-ту міжнар. відносин Київ. ун-ту ім. Т.Шевченка. З 02.2005 - директор, Нац. експертний ін-т НАНУ. 04.08.2006-18.12.07 - Віце-прем'єр-міністр України. 11.03.-09.12.2010 -  Міністр освіти і науки України. 09.12.2010-24.12.12 - Міністр освіти і науки, молоді та спорту України. 24.12.2012-28.02.13 - Міністр освіти і науки, молоді та спорту України.

Чл. Ради нац. безпеки при Президентові України (08.1994-11.96); чл. Конституційної Комісії від Президента України (11.1994-07.96).

Деп. Київради (1990-94); деп. ВР АР Крим (04.2006-11.07), чл. Блоку "За Януковича!". Чл. політвиконкому партії "Трудова Україна" (з 11.1999); чл. Президії Політ. партії "Трудова Україна" (11.1999-11.2005).

Чл.-кор. АПрНУ (1996). Чл. Нац. спілки журналістів України (з 1986). Заслужений діяч науки та техніки України (2002). Дипломат ранґ - Надзв. і Повн. Посол (11.2004). Держ. службовець 1-го ранґу (08.1994). Лавреат Держ. премії України в галузі науки і техніки (1999; за серію монографій "Українська фалеристика та боністика"). Ордени Богдана Хмельницького ІІІ ст. (12.1999); князя Ярослава Мудрого V (11.2003), IV ст. (08.2013). 7 медалей України і СРСР. 17 орденів зарубіж. країн, зокрема Еспанії, Італії, Франції, Ватикану, Греції, Португалії, Литви, Бразилії, Індонезії, Чилі, Польщі, Бельгії, Перу, Болівії, Домініканської респ.

Автор (співав.) понад 400 наук. праць

Володіє анґл. мовою.

Захопл.: театр, полювання, збирання живопису та холодної зброї.

Контакти:


Роздрукувати довідку