Верховна Рада України
ЦОВВ та нац. комісії
Центральні установи
Суди та прокуратура

Дні народження


Пробний доступ
(4 сторінок)
[Вихід]
Передплачено до
22.02.2019

Дата оновлення БД 21.02.2019

Томенко Микола Володимирович, к.іст.н.; кол. нар. деп. України; голова ПП "Громадський рух Миколи Томенка "Рідна країна" (з 06.2016).

Н. 11.12.1964 (с.Малі Канівці, Чорнобаївський р-н, Черкас. обл.); укр.; батько Володимир Пилипович (1935-2002); мати Катерина Марківна (1935) - пенс.; дружина Валентина Олександрівна (1962) - історик, маґістр держ. упр.; син Павло (1989).

Осв.: Київ. ун-т ім. Т.Шевченка, іст. ф-т (1982-89); канд. дис. "Проблема державності в програмних документах та діяльності сучасних партій України (історично-політичний аналіз)".

Нар. деп. України 8 склик. 11.2014-03.16 від Партії "Блок Петра Порошенка", N 8 в списку. На час виборів: нар. деп. України, б/п. Заст. голови фракції Партії "Блок Петра Порошенка" (11.2014-02.16), голова Ком-ту з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи (12.2014-03.16). Достроково припинено повноваження (п.6 частини 2 ст. 81 Конституції України).

Нар. деп. України 7 склик. 12.2012-11.14 від ВО "Батьківщина", N 10 в списку. На час виборів: заст. Голови ВР України, чл. ВО "Батьківщина". Чл. фракції ВО "Батьківщина" (з 12.2012), голова Ком-ту з питань свободи слова та інформації (з 12.2012).

Нар. деп. України 6 склик. 11.2007-12.12 від Блоку Ю.Тимошенко, N 3 в списку. На час виборів: директор Ін-ту політики, член ВО "Батьківщина". Заст. голови фракції "Блок Юлії Тимошенко" (з 11.2007), чл. Ком-ту з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту та туризму (з 12.2007), заст. Голови ВР України (з 09.2008).

Нар. деп. України 5 склик. 04.2006-06.07 від Блоку Ю.Тимошенко, N 3 в списку. На час виборів: дир. Ін-ту політики, чл. ВО "Батьківщина". Голова Ком-ту з питань сім'ї, молодіжної політики, спорту і туризму (07.2006-02.07), заст. голови фракції "Блоку Юлії Тимошенко" (з 05.2006), заступник Голови ВР України (з 08.02.2007). Склав деп. повноваження 14.06.2007.

Нар. деп. України 4 склик. 04.2002-03.05 від блоку В.Ющенка "Наша Україна", N 62 в списку. На час виборів: дир. Ін-ту політики, член ПРП. Чл. фракції "Наша Україна" (з 05.2002), голова Комітету з питань свободи слова та інформації (з 06.2002). Склав деп. повноваження 03.03.2005.

З 1982 - студ., Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. 1983-85 - служба в армії (Афганістан). 1985-89 - студ., 1989-92 - аспір., 1988-89 - секр. ком-ту комсомолу, з 1989 - секр. Асоц. молодіжних орг., Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. 1992-95 - зав. катедри політичних наук, Ін-т держ. упр. і самоврядування при КМ України. 1993-94 - заст. нач. інформаційно-аналіт. упр., Мін-во України у справах національностей і міґрації. 02.2000-03.2001 - голова ком-ту інформації (нач. Гол. упр. преси і інформації), Київ. міськрада. 09.1994-09.97 - віце-президент, Всеукр. фонд "Укр. перспектива". 1996-04.98 - директор, Ін-т посткомуністичного суспільства. 1997-98 - зав. катедри політології, Нац. ун-т "Києво-Могилянська академія". 1989 - член оргком-ту з проведення установчого з'їзду НРУ. 1992-93 - голова центру суспільних досліджень, Фундація ім. В.Липинського. 1993-94 - віце-президент, Асоц. молодих укр. політологів і політиків. 04.02.-08.09.2005 - Віце-прем'єр міністр України з гуманітарних питань. Директор Ін-ту політики (з 04.1998).

Чл. Ком-ту нац. порятунку (11.2004-01.05); голова наглядової ради Укр. фонду соціальних інвестицій (07.-11.2005). Член правл. ПРП (1997-2005), заст. голови (07.-11.2005). Обраний деп. Київ. міськради (04.2006). Чл. ВО "Батьківщина" (12.2005-04.14); позашт. радник Президента України (06.2014-07.15).

Автор понад 100 наук. праць.

Захопл.: сучасна укр. музика, спорт.

Контакти:


Роздрукувати довідку