Верховна Рада України
ЦОВВ та нац. комісії
Центральні установи
Суди та прокуратура

Дні народження


Пробний доступ
(4 сторінок)
[Вихід]
Передплачено до
20.01.2019

Дата оновлення БД 19.01.2019

Турчинов Олександр Валентинович, д.ек.н., проф.; Рада нац. безпеки і оборони України, Секретар (з 16.12.2014).

Н. 31.03.1964 (м.Дніпропетровськ); укр.; одружений; має сина.

Осв.: Дніпроп. метал. ін-т (1986); канд. дис. "Методичне забезпечення і механізм реформування та оптимізації оподаткування в сучасних економічних умовах" (1995); док. дис. "Тіньова економіка (методологія дослідження та механізми функціонування)" (1997).

Нар. деп. України 8 склик. 11.2014-01.15 від ПП "Народний фронт", N 3 в списку. На час виборів: Голова ВР України, чл. ПП "Народний фронт". Голова фракції ПП "Народний фронт" (з 11.2014), чл. Ком-ту з питань інформатизації та зв'язку (з 12.2014). Склав деп. повноваження 14.01.2015.

Нар. деп. України 7 склик. 12.2012-11.14 від ВО "Батьківщина", N 4 в списку. На час виборів: 1-й заступник голови ВО "Батьківщина", чл. ВО "Батьківщина". Чл. фракції ВО "Батьківщина" (з 12.2012), чл. Ком-ту з питань інформатизації та інформаційних технологій (з 12.2012). Голова ВР України (22.02.-17.11.2014).

Нар. деп. України 6 склик. 11.-12.2007 від Блоку Ю.Тимошенко, N 2 в списку. На час виборів: 1-й заст. Секретаря Ради нац. безпеки і оборони України, член ВО "Батьківщина". Заст. голови фракції "Блок Юлії Тимошенко" (11.-12.2007). Склав деп. повноваження 19.12.2007.

Нар. деп. України 5 склик. 04.2006-06.07 від Блоку Ю.Тимошенко, N 2 в списку, 1-й заст. гол. політичної партії ВО "Батьківщина". Чл. Ком-ту з питань Реґламенту, депутатської етики та забезпечення діяльності Верховної Ради України (з 07.2006), заст. голови фракції "Блоку Юлії Тимошенко" (з 05.2006). Склав деп. повноваження 15.06.2007.

Нар. деп. України 4 склик. 04.2002-07.05 від блоку Ю.Тимошенко, N 7 в списку. На час виборів: нар. деп. України, член ВО "Батьківщина". Уповноваж. пред. фракції Блоку Ю.Тимошенко (з 05.2002), чл. Комітету з питань Реґламенту, депутатської етики та організації роботи ВР України (з 06.2002). Склав деп. повноваження 07.07.2005.

Нар. деп. України 3 склик. 03.1998-04.2002 від Всеукр. об'єднання "Громада", N 12 в списку. На час виборів: директор Ін-ту економічних реформ (м.Київ), чл. Всеукр. об'єднання "Громада". Чл. фракції "Громада" (05.1998-03.99; уповноваж. пред.), уповноваж. представник фракції "Батьківщина" (з 03.1999). Голова підком-ту з питань видатків Держ. бюджету Ком-ту з питань бюджету (07.1998-02.2000), голова Ком-ту з питань бюджету (з 02.2000).

1986-87 - вальцювальник, майстер комбінату "Криворіжсталь". 1987-90 - секр. РК ЛКСМУ, зав. відділу аґітації та пропаґанди Дніпроп. ОК ЛКСМУ. З 1989 - один з координаторів Демплатформи в КПРС. З 1990 - гол. редактор Укр. відд. інформаційного аґентства "ІМА-прес". З 1991 - ґен. директор Ін-ту міжнар. відносин, економіки, політики і права, м.Дніпропетровськ. 1992-93 - голова ком-ту з роздержавлення та демонополізації виробництва Дніпроп. облдержадмін. 06.1993-12.93 - радник з ек. питань Прем'єр-міністра України. 01.1994-98 - ґен. директор АТ "Інститут економічних реформ"; зав. лаб. дослідження тіньової економіки НАНУ; проф. Київ. нац. ек. ун-ту. 04.02.-08.09.2005 - Голова, Служба безпеки України. 05.-11.2007 - 1-й заст. Секретаря, Рада нац. безпеки і оборони України. 18.12.2007-11.03.10 - 1-й віце-прем'єр-міністр України. 22.02.-17.11.2014 - Голова ВР України; в.о. Президента України (23.02.-07.06.2014).

Кер. виборчого штабу блоку Ю.Тимошенко (10.2005-06). Був віце-президентом УСПП. Чл. Ради нац. безпеки і оборони України (02.-10.2005). 12.1993-05.99 - чл. ВО "Громада" (засновник і перший кер.), 12.1993-09.97 - голова Політ.-ек. ради, 09.1997-98 - голова Центр. коорд. ради, до 01.1999 - заст. голови партії. 1-й заст. голови партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" (до 02.2005, з 09.2005); керівник Центрального штабу, 1-й заст. голови ВО "Батьківщина" (з 06.2013). Був кер. виконкому "Громадської ініціативи "Форум національного порятунку" (з 02.2001). Чл. Ком-ту нац. порятунку (11.2004-01.05). Обраний деп. Київ. облради (04.2006).

Автор понад 100 наук. праць.

Контакти:


Роздрукувати довідку