Верховна Рада України
ЦОВВ та нац. комісії
Центральні установи
Суди та прокуратура

Дні народження


Пробний доступ
(4 сторінок)
[Вихід]
Передплачено до
23.10.2019

Дата оновлення БД 22.10.2019

Ємець Олександр Іванович; кол. нар. деп. України.
Н. 01.01.1959 (с.Велика Медведівка, Шепетівський р-н, Хмельн. обл.); укр.; батько Іван Корнійович (1939) - учит., дир. школи; мати Марія Василівна (1937) - фельдшер, зав. медпункту, пенс.; дружина Тетяна Михайлівна (1959) - психолог, н.п.; сини Леонід (1979) і Роман (1985).
Осв. Київ. ун-т ім. Т.Шевченка, філос. ф-т (1976-81), "Психологія"; Київ. вища школа МВС СРСР (1982-89), правознавець.
Нар. деп. України 3 склик. з 03.1998 від НДП, N 6 в списку. На час виборів: нар. деп. України, чл. НДП. 1-й заст. гол. фракції НДП (05.1998-06.99), уповноваж. пред. фракції ПРП "Реформи-конґрес" (з 06.1999), чл. Ком-ту з питань будівництва, транспорту і зв'язку (з 07.1998), чл. Ком-ту з питань бюджету ПАРЕ (з 1998).
Нар. деп. України 2 склик. з 07.1994 (1-й тур) до 04.1998, Галицький виб. окр. N 260, Львів. обл., висун. виборцями. Чл. Ком-ту з питань бюджету. Чл. ґрупи "Реформи", "Конституційний центр".
Нар. деп. України 12(1) склик. з 03.1990 (2-й тур) до 04.1994, Центр. виб. окр. N 21, м. Київ, чл. Комісії у правах людини. Заст. гол. Нар. ради.
07.1974-07.76 - колгоспник, колгосп ім. Леніна, с.Велика Медведівка. 1976-81 - студ., Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. 1981-90 - працівник УВС в м.Києві, н.п. Київ. вищої школи МВС. 06.1990-10.92 - гол. Комісії ВР України з прав людини, чл. Президії ВР України. 02.1992-11.92 - гол. Колеґії з питань правової політики Держ. думи України, Держ. радник України з питань правової політики. 12.1990-05.92 - співгол. ПДВУ, з 05.1992 - гол. парламентської фракції. 11.1992-04.93 - радник Президента з політико-правових питань, голова Комісії Президента з політико-правових питань, Адмін. Президента України. 04.1993-07.94 - Міністр України у справах національностей та міґрації. 29.03.-14.08.1996 - Віце-прем'єр-мін. України з політико-правових питань. 02.1997-09.98 - радник Президента України з політико-правових питань - секр. Політ. ради при Президентові України; потім - позашт. радник Президента України з політико-правових питань. Чл. Конституційної Комісії від Президента України, гол. секції з проблематики виконавчої влади (11.1994-96). 02.1996-05.99 - чл. політвиконкому і Політради, секретар НДП; гол. Київ. міської орг. НДП; заст. гол. НДП з роботи з деп. корпусом. Чл. правл. ПРП (з 05.1999). Медаль "За відмінну службу при охороні громадського порядку" (1986; за участь в ліквідації аварії на ЧАЕС). Орден "За заслуги" I ст. (08.2001, посмертно).
П. (автокатастрофа) 28.01.2001.


Роздрукувати довідку