Верховна Рада України
ЦОВВ та нац. комісії
Центральні установи
Суди та прокуратура

Дні народження


Пробний доступ
(4 сторінок)
[Вихід]
Передплачено до
20.06.2019

Дата оновлення БД 19.06.2019

Зінченко Олександр Олексійович, к.фіз.-мат.н. (1982); Нац. космічне аґентство України, ґен. директор (11.02.2009-17.03.10).
Н. 16.04.1957 (м.Славута, Хмельн. обл.); укр.; батько Олексій Михайлович (1917-1982) - учасник ВВВ, військ. контррозвідник; мати Олійник Олександра Антонівна (1922-2001) - учасниця ВВВ, медсестра; дружина Ірина Юріївна (1957) - тележурналістка; дочки Катерина (1979) і Олександра (1982).
Осв.: Чернів. держ. ун-т, фіз. ф-т (1974-79), фізик, викладач фізики; Акад. суспільних наук (1989-92, Москва), політолог; канд. дис. "Вплив магнітного поля на екситонні спектри напівпровідникових кристалів".
Нар. деп. України 4 склик. 04.2002-03.05 від СДПУ(О), N 3 в списку. На час виборів: нар. деп. України, член СДПУ(О). Уповноваж. пред. фракції СДПУ(О) (05.2002). Заст. Голови ВР України (05.2002-03.05). Склав деп. повноваження 17.03.2005.
Нар. деп. України 3 склик. 03.1998-04.2002 від СДПУ(О), N 7 в списку. На час виборів: ґен. дир. АТЗТ "Укр. незалежна ТВ-корпорація", чл. СДПУ(О). Голова підком-ту з питань електронних засобів масової інформації Ком-ту з питань свободи слова та інформації (07.1998-02.2000), голова Ком-ту з питань свободи слова та інформації (з 02.2000); чл. фракції СДПУ(О) (з 05.1998, з 12.1998 - кер. фракції).
08.-12.1979 - інженер науково-дослід. сектору катедри теор. фізики, 12.1979-11.82 - аспірант, 11.1982-06.83 - м.н.п. науково-дослід. сектору катедри теор. фізики, 06.1983-04.85 - заст. секр., секр. ком-ту комсомолу, Чернів. держ. ун-т. 04.1985-02.88 - інструктор, зав. відділу студентської молоді, 02.1988-04.89 - секр. з пропаґанди та аґітації, ЦК ЛКСМУ. 04.1989-09.91 - зав. відділу пропаґанди та аґітації, голова коорд. ком-ту у зв'язках з молодіжними організаціями СРСР, 10.1991-07.92 - голова виконкому коорд. ради, ЦК ВЛКСМ. 07.-12.1992 - президент, Асоціація молодіжних ініціатив. 12.1992-10.93 - директор, ТОВ "Омета-Меркантайл". 10.1993-02.94 - віце-президент, 02.1994-07.95 - заст. кер. представництва, АТ "Балчуг". 08.-12.1995 - ґен. директор, АТЗТ ІА "Україна-Експрес". 12.1995-04.98 - ґен. директор, 04.1998-05.2002 - президент, почес. президент, АТЗТ "Українська незалежна ТВ-корпорація" (телеканал "Інтер"). 24.01.2005-06.09.05 - Державний секретар України. 10.2006-04.08 - радник Президента України. 05.2008-02.09 - керівник ґрупи наукових консультантів та референтів Прем'єр-міністра України.
Один із засновників Руху дем. реформ у Москві (1990). Співавтор публічної заяви ЦК ВЛКСМ про рішуче засудж. ГКЧП як спроби держ. перевороту (19.08.1991). Розробив і реалізував проєкт в галузі електронних ЗМІ - телеканал "Інтер". Чл. Ради з питань інформ. політики при Президентові України (04.2001-09.02). 1996-09.2003 - чл. СДПУ(О), чл. Правління (12.1996-06.2003), 1-й заст. голови (10.1998-06.2003). Кер. виборчої кампанії В.Ющенка (06.2004-01.2005). Довірена особа канд. на пост Президента України В.Ющенка в єиному загальнодерж. вибор. окрузі (2004-05). Голова виконкому Ком-ту нац. порятунку (11.2004-01.05). Чл. Ради нац. безпеки і оборони України (02.-10.2005). Заст. голови Антикризового центру (з 06.2005); голова Коорд. ради з питань держ. служби при Президентові України (з 07.2005); депутат Київ. міськради, голова деп. фракції "Блок Юлії Тимошенко" (з 06.2008).
Член президії Ради НС "Наша Україна" (03.-07.2005). Голова Партії патріотичних сил України (з 10.2005).
Орден "За заслуги" ІIІ ст. (08.2001). Засл. журналіст України (10.1998). Акад. Телевізійної академії України (1998). Почесна грамота КМ України (04.2003). Орден "Святий князь Володимир" IV ст.
Автор (співав.) 35 наук. праць з фізики напівпровідників, 15 статтей з теорії молодіжного руху; 10 праць, присвячених ґлобальним інформ. системам і ролі ЗМІ в сучасних умовах.
Володіє анґл. мовою.
Захопл.: спорт, музика. П. 09.06.2010.
Контакти:


Роздрукувати довідку