Верховна Рада України
ЦОВВ та нац. комісії
Центральні установи
Суди та прокуратура

Дні народження


Пробний доступ
(4 сторінок)
[Вихід]
Передплачено до
23.08.2019

Дата оновлення БД 22.08.2019

Луценко Юрій Віталійович; Ґенеральний прокурор (з 12.05.2016); член Ради національної безпеки і оборони України (з 16.05.2016).

Н. 14.12.1964 (м.Рівне); укр.; батько Віталій Іванович (1937-1999) - нар. деп. України, секр. ЦК КПУ; мати Віра Михайлівна (1936) - вет. лікар; дружина Ірина Степанівна (1966); сини Олександр (1989) і Віталій (1999).

Осв.: Львів. політех. ін-т, ф-т електронної техніки (1982-89), інж. електронної техніки.

Нар. деп. України 8 склик. 11.2014-05.16 від Партії "Блок Петра Порошенка", N 2 в списку. На час виборів: голова Партії "Блок Петра Порошенка", чл. Партії "Блок Петра Порошенка". Голова фракції Партії "Блок Петра Порошенка" (з 11.2014), чл. Ком-ту з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльностія (з 12.2014). Склав деп. повноваження 12.05.2016.

Нар. деп. України 6 склик. 11.-12.2007 від блоку "Наша Україна - Народна самооборона", N 1 в списку. На час виборів: тимчасово не працював, б/п. Чл. фракції Блоку "Наша Україна - Народна самооборона" (11.-12.2007). Склав деп. повноваження 19.12.2007.

Нар. деп. України 4 склик. 04.2002-03.05 від СПУ, N 3 в списку. На час виборів: помічник-консультант народного депутата України, член СПУ. Чл. фракції СПУ (з 05.2002), чл. Ком-ту з питань будівництва, транспорту, житлово-комунального госп. і зв'язку (з 06.2002). Склав деп. повноваження 03.03.2005.

09.1982-08.84, 10.1986-08.89 - студ., Львів. політех. ін-т. 11.1984-10.86 - служба в армії. 08.1989-06.91 - інж.-технолог, майстер дільниці, Рівн. з-д ім. 60-річчя Жовтня. 06.1991-07.94 - нач. техбюра цеху, гол. конструктор, Рівн. з-д "Газотрон". 07.1994-10.95 - заст. голови з роботи виконавчих органів з питань ек. реформи, промисловості, транспорту і зв'язку, Рівн. облрада нар. деп. 10.1995-11.96 - голова ком-ту економіки, Рівн. облдержадмін. 11.196-09.97 - нач. упр. реґіональної науково-технол. політики, 09.1997-09.98 - заст. Міністра, Мін-во України у справах науки і технологій. 09.1998-04.99 - пом. Прем'єр-мін. України. 04.1999-04.2002 - пом.-консультант нар. деп. України О.Мороза, Секретаріат ВР України. 04.02.2005-1.12.06 - Міністр внутрішніх справ України. 12.2006-03.07 - радник Президента України. 18.12.2007-28.01.10 - Міністр внутрішніх справ України. 01.-03.2010 - 1-й заст. Міністра внутрішніх справ України, 01.-03.2010 - в.о. Міністра. 04.-06.2014 - радник Президента України. Обраний деп. Київ. міськради (04.2006). Чл. Ради нац. безпеки і оборони України (02.2005-12.06). Чл. Антикризового центру (з 06.2005). Чл. СПУ (1991-2006), секр. Політради СПУ (1996-98, до 07.2004); голова Спілки молодих соціалістів (з 12.2003). Співголова акції "Україна без Кучми" (з 12.2000), чл. ради акцій протесту, представник Громадянського ком-ту захисту Конституції "Україна без Кучми" для ведення переговорів з представниками режиму (з 02.2001), чл. Ком-ту нац. порятунку (11.2004-01.05); член Вищої ради юстиції за посадою (05.-09.2016). Гол. редактор щотижневика "Грані плюс" (до 02.2005). Голова Партії "Народна самооборона" (2007-12); голова Партії "Блок Петра Порошенка" (08.2014-08.15). Радник Президента України (з 06.2014; поза штатом).

Орден князя Ярослава Мудрого V ст. (12.2006).

Володіє англ. мовою.

Захопл.: історія.

Контакти:


Роздрукувати довідку