Верховна Рада України
ЦОВВ та нац. комісії
Центральні установи
Суди та прокуратура

Дні народження


Пробний доступ
(4 сторінок)
[Вихід]
Передплачено до
21.11.2018

Дата оновлення БД 19.11.2018

Шмаров Валерій Миколайович, д.тех.н. (2006), проф. (2004); Нац. авіаційний ун-т, директор Аерокосмічного ін-ту (з 05.2005), проф.; президент Асоціації підприємств авіапромисловості України "Укравіапром".
Н. 14.08.1945 (с.Жолоби, Томашпільський р-н, Вінн. обл.); укр.; батько Микола Петрович (1914-1968); мати Єфросінія Йосипівна (1923-2006); дружина Ольга Вікторівна (1947) - викладач військ. ліцею; дочка Катерина (1968) - інженер; син Тимур (1976) - офіцер.
Осв.: Київ. тех-м радіоелектроніки (1966), радіотехнік; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка (1972), економіст; канд. дис. "Принципи побудови лазерних систем визначення місцевої вертикалі космічного апарату" (1996); док. дис. "Методи дистанційного контролю геометричних параметрів великогабаритних виробів" (Нац. авіаційний ун-т, 2006).
Нар. деп. України 3 склик. 03.1998-04.2002, виб. окр. N 173, Харків. обл. На час виборів: президент Асоціації державних підприємств авіаційної промисловості "Укравіапром". Чл. фракції НДП (05.1998-02.2000), чл. ґрупи "Солідарність" (з 02.2000). Чл. Ком-ту з питань нац. безпеки і оборони (з 07.1998).
08.1966-07.72 - реґулювальник радіоапаратури, ст. інженер, нач. лаб., ВО "Київський радіозавод". 07.1972-05.73 - служба в армії. 07.1973-12.87 - нач. лаб., заст. нач. відд., нач. цеху, нач. виробництва, ВО "Київський радіозавод". 12.1987-09.92 - директор, Жулянський машинобуд. з-д (Київ. обл.). 09.1992-06.93 - 1-й заст. ґен. директора, Нац. космічне аґентство України. 06.1993-07.95 - Віце-прем'єр-міністр України з питань діяльності ВПК. З 08.1994 - в.о. Міністра оборони України. 10.1994-07.95 - Віце-прем'єр-міністр - Міністр оборони України. 10.10.1994-08.07.96 - Міністр оборони України. З 07.1997 - президент, Асоц. "Укравіапром". 13.06.2002-03.05.05 - ґен. директор, Держ. компанія з експорту та імпорту продукції і послуг військового та спеціального призначення. Деп. Київ. облради нар. деп. (05.1990-07.94). Був чл. Президії Ради нац. безпеки при Президентові України.
Дійсний чл. Укр. технол. академії (1996). Лавреат Держ. премії України в галузі науки і техніки (2002). Ордени Труд. Черв. Прапора (1988), "Знак Пошани" (1976). Медалі. "Іменна вогнепальна зброя" (08.1995). Почесна грамота КМ України (08.2000). Почесна грамота ВР України (2005). Орден "За заслуги" III ст. (08.2010).
Автор (співав.) близько 40 наук. праць з питань діагностики поверхонь складної форми за допомогою лазерних далекомірів.
Володіє анґл. мовою.
Захопл.: іст. література, театр, плавання, садівництво.
Контакти:


Роздрукувати довідку